Mezi voliče Pavla prý patří křiklouni z demonstrací. A Okamura se už nesmí ani usmívat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Radek Vondracek
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Podle Radka Vondráčka za ANO bude mít současný prezident Petr Pavel svou funkci daleko jednodušší než jeho předchůdce. A to z velké části i proto, že mezi jeho voliče patří „křiklouni z demonstrací“. Prohlásil to ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS.

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách proběhla inaugurace Petra Pavla. Dá se očekávat, že nejen v několika následujících dnech se budou k jeho osobě objevovat souhlasné, ale i kritické názory.

Křiklouni z demonstrací

Někteří politici se již nyní vymezili proti voličům i nevoličům současného prezidenta. „Ti největší křiklouni, kteří chodí pískat na demonstrace, tak jsou z jeho tábora. Ti ho volili. Naši voliči nejsou takoví, neprotestují a dají svůj hlas. Přistupují k tomu korektně,“ nechal se slyšet Vondráček.

O Pavlovi prohlásil, že se nedá říci, jak se bude v prezidentském křesle chovat. A to proto, že údajně přichází „z ulice“ a nemá žádné politické zkušenosti.

Proti jeho slovům se ve vysílání CNN Prima NEWS postavila europoslankyně za Piráty Markéta Gregorová. Podle ní by neměl situaci tolik komentovat vzhledem k tomu, co předváděl neúspěšný kandidát na prezidenta za ANO Andrej Babiš.

Pravda zvítězila

Sám Babiš se k novému prezidentovi a jeho voličům vyjádřil na svém facebooku. „Pokud nový český prezident o svém vítězství prohlásí ‚Pravda zvítězila‘, co si o něm mají myslet ony 2,4 milionu voličů, kteří volili někoho jiného? Že jsou Lží, která byla poražena? Nebo je Petr Pavel sám ta Pravda?“ ptá se.

I podle jeho sledujících bylo prohlášení velmi nevhodné a Pavel v tomto ohledu měl volit slova jinak. „Velmi nevhodné prohlášení, působící nadřazeně. Bohužel si nevidí do pusy a rozhodně by to chtělo více pokory a slušnosti,“ myslí si pan Tomáš.

Podle Tomia Okamury by si více pokory a slušnosti měli osvojit také Pavlovi voliči. „Když jsem dnes šel po inauguraci nového prezidenta mlčky po nádvoří Pražského hradu domů, začali na mě pořvávat příznivci nového prezidenta. Někteří z nich svou slavnostní náladu projevovali tak, že na mě křičeli například ‚Co se směješ?‘. Takže vzájemnou toleranci si představují tak, že se nesmíme už ani usmívat?“ zeptal se na své sociální síti.

I on se u svých sledujících dočkal zastání. „Nejsem ani váš volič, ani váš příznivec, ale to, co se v současné době děje, je už hodně přes čáru,“ souhlasí s Okamurou například pan Josef.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články