Ministerstvo zdravotnictví spustilo registrační systém pro zájemce o očkování. Představilo také kampaň s heslem „Očkujeme se pro život beze strachu“

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
vlastimil valek
Zdroj: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

Ministerstvo zdravotnictví spustilo v pondělí registrační systém pro zájemce o posilující dávku očkování proti onemocnění covid-19. Na tiskové konferenci ministerstvo dále představilo kampaň, která má přesvědčit lidi o potřebě posilující dávky očkování proti covidu.

Heslem kampaně bude „Očkujeme se pro život beze strachu“ s podtitulem „Zdraví přeje připraveným“.

Zdraví přeje připraveným

Kromě hlavních sloganů budou alternativními slogany „Očkujeme se pro úsměvy bez zábran“, „Očkujeme se pro klid duše“ nebo „Očkujeme se jeden pro druhého“.

Ze dvou zájemců o přípravu kampaně si ministerstvo zvolilo agenturu McCann-Erikson. Očkovací kampaň vyjde dle sdělení ministerstva na 50 milionů korun.

Nejprve se kampaň objeví na sociálních sítích a od září bude spuštěna v médiích. Ministr dále dodal, že bude třeba se nechávat přeočkovat do té doby, dokud tu onemocnění covid-19 bude.

„Očkování. Očkování. Očkování. Nic jiného vás před vážným průběhem covidu-19 neochrání. Potvrzují to data z předchozích vln i vědecké studie. Nepodléhejte nesmyslům šířeným maily či na soc. sítích. Je zbytečné riskovat zdraví pro nějakého proruského trolla rozsévajícího nešvar,“ uvedl Válek již začátkem srpna na svém twitteru.

Byl spuštěn systém registrace na očkování

Od 15. srpna se mohou zájemci o posilující dávku registrovat přes centrální rezervační systém na stránkách crs.uzis.cz.

„Přeočkovat se druhou posilovací dávkou u praktiků nebo bez objednání v síti očkovacích míst mohou dospělí lidé v Česku už od 18. července. Od té doby si pro ni přišlo bezmála 100 tisíc lidí. V reakci na očekávaný zájem i v následujícím období dnes spouštíme rezervační systém i pro tuto nejnovější dávku, který lidem celý proces přeočkování zjednoduší,“ sdělil Válek a doplnil cílové skupiny, kterým přeočkování doporučuje.

Válek dále řekl, že se nechystá zavádět žádné zákazy, protože nefungovaly. „Neměla žádný větší efekt. Znamenala jenom obrovské ztráty pro hospodářství,“ uvedl podle iDNES na otázku ohledně případných restrikcí.

„Mohu vyloučit, že by neočkovaní měli v České republice nějaké restrikce,“ dodal k nemoci, která již mnohokrát překvapila.

Se slovy ministra nesouhlasí například prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Protiepidemická opatření byla extrémně účinná a svědčí o tom to, že první vlnu na jaře 2020 Česká republika zvládla tak, že dokonce někteří lidé zpochybňovali, že nějaký covid vůbec existuje,“ oponoval mu v pořadu České televize Události, komentáře Kubek.

Válek v krátkosti na tiskové konferenci také podle webu Zdravé zprávy zmínil, že od října budou nejspíše spuštěny antigenní testy zdarma  a bez žádanky od lékaře.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR, iDNES, Twitter, Zdravé zprávy, Česká televize

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články