Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková se rozhodla rezignovat. Nahradit ji může Petr Hladík

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
anna hubackova
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková končí ve své pozici. Na svůj post se rozhodla rezignovat kvůli dlouhodobým zdravotním problémům, které ji trápí. Včera odpoledne o tom na tiskové konferenci informoval šéf Lidovců Marian Jurečka.

Podle Novinek by Hubáčkovou v její funkci mohl nahradit dosavadní místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. Rezignace ministryně byla jedním z témat, které celostátní výbor KDU-ČSL v pondělí projednával.

„My jsme tuto informaci vzali na vědomí. Musím paní ministryni poděkovat za vše. Prošla si řadou těžkých momentů,“ řekl Jurečka. „Rozhodla se ze zdravotních důvodů rezignovat. V okamžiku, kdy je zdraví přednější než politika, tak respektujeme její rozhodnutí,“ doplnil.

Čeká ji operace

„Čeká mě operativní zákrok, jehož léčba bude vyžadovat čtyři až šest měsíců. A to v situaci, kdy pracujete na takové pozici a s takovým zatížením, není možné,“ cituje vyjádření Hubáčkové CNN Prima NEWS. Ta dodala, že své rozhodnutí pečlivě zvažovala.

„Snažila jsem se některé věci ustát a zvládnout, není to jednoduché, omezuje to člověka v rozhodování a aktivitě, a tak jsem ráda, že předsednictvo přijalo moje rozhodnutí,“ doplnila.

Děkuji všem svým kolegům a spolupracovníkům na MŽP i mimo něj. Odvedli jsme kus dobré práce. Jsem na ni hrdá a jsem hrdá na vládu, jejíž jsem byla členkou. Věřím, že ochrana životního prostředí bude prioritou rovněž pro mého nástupce a přeju mu hodně energie a sil,“ napsala na sociální síti.

K rezignaci se vyjádřila celá řada politiků, kteří si uvědomují, že v současné těžké době je každá změna na ministerstvu velkým krokem.

Hladík jako velký kandidát

„Řešil jsem to před rokem a teď to přišlo znovu. Je to ale složitější. Ministryně Anna Hubáčková mě požádala, abych vedl ministerstvo místo ní. Kvůli vážným zdravotním problémům musí podstoupit náročnou operaci, ta jí znemožní vykonávat svou pozici i nadále. Velmi mě to zasáhlo,“ napsal na twitteru Petr Hladík.

„Je mi velice líto, že paní ministryně Hubáčková musí ze zdravotních důvodů ukončit své působení ve vládě na resortu životního prostředí. Její rozhodnutí ale plně chápu a přeji jí brzké uzdravení,“ doplnil premiér Petr Fiala.

Ten zároveň uvedl, že se Petr Hladík věnuje životnímu prostředí dlouhodobě a on jeho práci zná i z jeho působení v Brně. „Jeho nominaci ze strany KDU-ČSL respektuji a podle toho budu dále postupovat,“ napsal na twitteru.

Zdroj: Novinky, CNN Prima NEWS, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články