Musím zhubnout 10 kilo, prohlásil Babiš v televizi. Takhle na jeho projev reagoval Pirát Ferjenčík

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Profimedia

Dovolenou si vezme až po volbách, aby mu to nikdo nevyčítal. Musí zhubnout, má nadváhu. To je jen pár výroků, které prohlásil Andrej Babiš v rozhovoru s Bárou Divíškovou pro TN LIVE, který skončil před několika okamžiky. Hovořil především o tom, co se jeho vládě podařilo, a důležitosti nechat se očkovat. Rýpl si ale také do České pirátské strany.

Babiš odmítl říci, s kým by šel do koalice, kdyby vyhrál volby. Na to se prý máme ptát až po nich. Teď se chce soustředit na plnění programu. Věří však, že za čtyři roky práce by si volby ANO zasloužilo vyhrát znovu.

Dovolená až po volbách

Moderátorka se ho zeptala i na to, zda pojede na dovolenou. Na to odpověděl negativně. „Abyste mi to nevyčítali,“ odůvodnil své rozhodnutí. „Celé léto budeme mít plno práce,“ dodal.

Do zahraničí se ale i tak podívá. Čeká ho státní návštěva Vietnamu, ve hře je údajně i Jižní Korea. Dovolenou jako takovou pak plánuje až po volbách.

Přišla řeč i na Babišův zdravotní stav, kvůli němuž zrušil minulý týden návštěvu slovenských sousedů. „Musel jsem na kontrolu, měl jsem chvilku vertigo. Ale vše je v pořádku. Mám nadváhu, potřebuji zhubnout deset kilo, ale nedaří se,“ zaznělo ve vysílání.

Za Piráty reagoval Ferjenčík

Sarkasticky se Babiš na TN LIVE vyjádřil také k tomu, že Piráti a STAN už si rozdělili posty, kdyby vyhráli volby. Jmenovitě k Jakubovi Michálkovi, který si jakožto právník dělá zálusk na ministerstvo spravedlnosti.

Mikuláše Ferjenčíka za Piráty, kterému TN LIVE volala po skončení rozhovoru a který jej pečlivě sledoval, trochu mrzelo, že premiér v interview opět útočil na jeho stranu.

mikulas ferjencik

Zdroj: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia

Zároveň se nechal slyšet, že si s ANO nedokáže představit jít do koalice po volbách. Má velký problém s Babišovým střetem zájmů.

„Hnutí ANO je vlastně firma pana premiéra, tam se nedá hovořit o demokracii,“ řekl Ferjenčík. Toho se moderátorka ptala na to, zda by Piráti spolupracovali s ANO, kdyby v tomto subjektu Babiš nefiguroval.

Premiérova posedlost Českou pirátskou stranou zaujala i politologa Jiřího Peheho, který ve vysílání hovořil jako poslední. Zmínil i některé nepravdy, „které se dají kliknutím na počítači ověřit.“

Pehe si však nemyslí, že by ANO bylo na podzim úplně bez šance. Zhruba 10 % voličů, kteří ztratili v Babiše důvěru, ale prý moc nepřesvědčí, že je vláda pustí v létě do Chorvatska.

V nejlepším případě to politolog vidí na remízu s koalicí Pirátů a STAN. Pehe si myslí, že Babišovi by v případě prohry funkce poslance nestačila, což by pro ANO mělo vážné důsledky.

Zdroj: TN LIVE

Autor: Marek SlaninaSouvisející články