Muž vařící pervitin způsobil požár. Policie má k případu zajímavé informace

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dum pozar
Zdroj: Anton Watman/Shutterstock.com

Policie podle informací ČTK obvinila muže v případu požáru domu v Ostravě-Hrabůvce, kdy tam v pátém patře došlo k výbuchu. Osmačtyřicetiletý muž, který je i v celém případu obviněný, v bytě totiž vyráběl drogy.

V případu ale figuruje i druhý muž, kterému je sedmatřicet let. Ten byl v bytě během výbuchu a utrpěl tak středně vážná zranění. Kvůli tomu ho doposud nebylo možné vyslechnout policií.

Požár zranil 6 lidí

O tom, že v případu mají dalšího obviněného, informovala policejní mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Mužům momentálně hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let. Podle policejní mluvčí způsobil škodu větší než 1,5 milionu korun. Požár a výbuch zranil 6 lidí.

V případu policie nezahálela a po celou dobu probíhalo důkladné vyšetřování. „Od doby exploze policisté vyslechli desítky osob a zajistili množství důkazů, které následně vyhodnotili,“ reaguje na případ Michalíková.

Policie má podle informací jasno v tom, co se v domě skutečně stalo. „Doposud zajištěné důkazy svědčí o tom, že příčinou výbuchu a následného požáru byla neodborná manipulace s chemickými látkami při nelegální výrobě pervitinu,“ dodala policejní mluvčí.

„Stejně jako prvního obviněného, také tohoto muže kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z obecného ohrožení z nedbalosti,“ píší České noviny.

Obviněný muž měl po celé Ostravě rovnou na několika místech provozovat více varen. Tam drogu nejen vařil, ale následně ji distribuoval i k dalším klientům. Podle policie byl sám uživatelem návykových látek.

Byt sloužil jako varna

„V den výbuchu přišel na návštěvu za svým známým, který už byl dříve obviněn. Důvodem byla společná výroba drog,“ řekla mluvčí. K výbuchu tehdy došlo proto, že muž chtěl v bytě uvařit 400 gramů pervitinu.

Vaření se mu z nějakého důvodu nepovedlo a došlo k agresivnímu výbuchu a následnému požáru. Hasiči během zásahu museli evakuovat z budovy a okolí více než čtyři desítky obyvatel. „Obviněný muž se přiznal a svého jednání litoval,“ doplnila mluvčí.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články