Muzikál Láska nebeská má za sebou první děkovná představení pro zdravotníky. Herci nám prozradili detaily

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nikola a Peter Laska nebeska
Zdroj: Profimedia

Z první linie koronaviru do první linie kultury. Zaměstnanci pražských nemocnic dostali jako poděkovaní od Divadla Broadway lístky na šest představení Lásky nebeské. V pondělí se odehrálo první z nich. Redakce Přehledně24 získala exkluzivní vyjádření obou herců v hlavní roli.

Pražské Divadlo Broadway se rozhodlo poděkovat všem zdravotníkům pražských nemocnic, kteří si „užili“ skutečně náročný rok v první linii. Vyčerpaní, přepracovaní a odhodlaní bojovníci s covidem si opravdu zaslouží zhlédnout jako první chystané muzikálové představení Zdeňka Zelenky Láska nebeská.

Vzrušující zážitek to ale nebyl pouze pro diváky v sále, ale také pro umělce na jevišti, kteří po dlouhých osmi měsících hráli pro živé publikum, mohli vnímat jejich nadšení a reakce, slyšet jejich smích a potlesk. V případě tohoto muzikálu byl slyšet i pláč a smrkání do kapesníků.

Zazní dvacet písní Waldemara Matušky

Autor a režisér Zdeněk Zelenka totiž napsal příběh muzikálu tak, aby se při něm mohli diváci rozbrečet jak smíchy, tak smutkem. A přesně to se podle reakcí diváků podařilo.

Muzikál je napsaný na písně Waldemara Matušky a dokáže vyvolat přesně takové emoce jako ony samotné. Napůl komediální a zábavné a napůl plné silných emocí.

„Nutno zdůraznit, že Láska nebeská není muzikálem, který by jakkoliv vycházel ze životního příběhu Waldemara Matušky. Děj této muzikálové komedie je koncipován tak, aby se jednotlivé Matuškovy písně staly logickou součástí spletitého děje, aby ho posouvaly, nikoliv přerušovaly. Jedním z autorských záměrů byla tedy i snaha vzbudit u diváků dojem, že Matuškovy písně byly složeny přímo pro tuto komedii o dvou bratrech,“ říká autor muzikálu Zdeněk Zelenka.

Příběh autor hledal velmi dlouho. Děj začíná smrtí jednoho z bratrů Jáchyma, který se vrátí zpět na zem jako duch, a jediný, kdo ho vidí, je právě jeho bratr. Jáchym si až po smrti uvědomí, jak je život krásný a křehký.

Příběh jak dělaný pro sestřičky

„Pro živé publikum jsem hrála asi po osmi měsících a bylo to skvělé!“ řekla herečka a zpěvačka Nikola Ďuricová exkluzivně pro Přehledně24.

„Představení je krásně vyvážené, že si divák skutečně pobrečí a zároveň se zasměje. Tato představení byla extrémně povedená a vtipná, jelikož tam zazní hodně zdravotnických vtipů. Například se tam mluví o různých lécích na depresi, které sestřičky samozřejmě moc dobře znají, takže se ze sálu skutečně ozývaly salvy smíchu,“ vypráví nadšeně Nikola. „Bohužel já u těch vtipných scén nejsem na jevišti. Moje role je taková spíše tragická, takže já se tam spíše trápím a pláču,“ dodává.

Představitel hlavní role Jáchyma Peter Pecha se nám vyjádřil s naprosto stejným nadšením jako jeho kolegyně. „Bylo to úžasné opět vidět v publiku diváky a slyšet reálné reakce. Po osmi měsících jsme konečně nehráli pro prázdný sál a už se nemůžu dočkat dalšího představení.“

Na oficiální premiéru tohoto představení se ostatní diváci mohou těšit po létě 30. září tohoto roku.

Autor: Julie BordášováSouvisející články