Vévodkyně Kate si nechala píchnout první dávku vakcíny proti covidu. Svoje pocity popsala na sociální síti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
usmevava kate
Zdroj: Shutterstock

Kate Middleton si vyběhla ze svého sídla pro první dávku vakcíny proti nemoci covid-19. Do londýnského Science Musea vyrazila v pátek pouze v džínách a tričku hned po návratu ze Skotska. Na instagramu vyjádřila svoji vděčnost.

Devětatřicetiletá vévodkyně Kate v sobotu ráno sdělila, že předchozího večera podstoupila první dávku očkování. Učinila tak hned poté, co se s Williamem vrátili ze Skotska, které byli společně navštívit. Informoval o tom server People.com s odvoláním na instagramový profil vévodkyně.

Kate vyjádřila svou vděčnost

„Včera jsem dostala svou první dávku vakcíny covid-19 v londýnském Science Museu. Jsem nesmírně vděčná za každého, kdo se na tom podílí. Děkuji vám za všechno, co děláte,“ napsala vévodkyně na svůj oficiální instagramový účet @dukenadduchessofcambridge.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)

Lidé vyjádřili v komentářích své sympatie a ocenili, jak vévodkyně vypadá a jak jí to sluší.

Kate si na tuto krátkou, však účelnou návštěvu londýnského muzea oblékla pouze ležérní top a džíny. Z Kensingtonského paláce, kde žije se svým manželem a třemi dětmi, to má opravdu jen kousek.

Vévoda už očkovaný byl

William, který prodělal covid-19 loňský rok, už na své první dávce očkování byl na začátku minulého měsíce. Očkován byl na stejném místě jako jeho manželka. Nemyslíme na rameni, nýbrž ve stejném muzeu.

V listopadu vyšlo najevo, že William prodělal covid-19 již loni na jaře. Průběh nemoci měl prý velice špatný. Po celou tu dobu byl s rodinou v karanténě v jejím venkovském domě Anmer Hall v Norfolku, kde na něj dohlíželi královští lékaři.

William nechtěl nikoho znepokojit

Stejně jako William se covidem nakazil i jeho otec princ Charles, který o nemoci nemlčel a veřejně ji přiznal. William informaci o svém stavu nechtěl v té době prozradit, protože nechtěl veřejnost kvůli této situaci znepokojit.

Charles i jeho manželka Camilla již očkovaní proti covid-19 podstoupili stejně jako královna Alžběta.

Zdroj: Instagram

Autor: Julie BordášováSouvisející články