Mynář se nevybíravě vyjádřil k žalobě na Zemana. Řekl také něco o Klausově oslavě, co namíchne snad každého

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vratislav mynar
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Senátoři na prezidenta Miloše Zemana podali žalobu, protože si myslí, že není schopný vykonávat svůj úřad. Toto tvrzení ale označil šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář za „prasárnu a hyenismus“. Píše o tom Blesk.cz

Senátor Pavel Fischer by se podle Mynářových slov měl jít léčit na psychiatrii. Mynář se pro Blesk.cz vyjádřil také k oslavám narozenin bývalého prezidenta Václava Klause, které se konaly v zahradách Pražského hradu.

Mynář je obviněný z podvodu

Vratislav Mynář popírá vinu v případě, kdy byl obviněný z podvodu. Evropský úřad pro boj proti podvodům začal řešit dotaci v hodnotě šesti milionů pro firmu právě Mynáře. Opravovat se měl penzion v obci Osvětimany. Hradní kancléř přitom čelí obvinění nejen z dotačních podvodů, ale také z poškozování zájmů EU.

Sám Mynář tvrdí, že za celým případem s dotací stojí jeden úředník. „Česká televize odvysílala kauzu o tom, jak je u nás všechno špatně.

Ani ne do hodiny Transparency oznámila, že na nás podává trestní oznámení,“ nechal se slyšet Mynář. Podle něj měla tato organizace zpracovat právní posudky a až poté vydala oficiální prohlášení.

Podle jeho slov chtěl daný úředník jinou pracovní pozici. Mynář mu ale nevyhověl, a proto si myslí, že za tím stojí právě on. „Transparency International vydá tuto lež a všechna média to přebírají,“ neváhal se pustit do organizace.

mynar zeman

Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Klaus za oslavy v zahradách zaplatil 180 tisíc korun

Kdyby bylo na Mynářovi, Václavu Klausovi by zahrady na oslavu jeho narozenin pronajal zdarma. Ten slavil minulý pátek své osmdesátiny, za pronájem dal 180 tisíc korun.

„Tím, že přišel covid, tak Hrad přichází o návštěvníky a desítky milionů korun. Další věc je, co by tomu řekli novináři. Ti by mě nejraději svlékli donaha a hodili z okna kanceláře do příkopu, že jsem si dovolil něco takového.“

K žalobě prezidenta Zemana vedou senátory hlavně postoje k některým kauzám z poslední doby. Jako příklad uveďme případ Vrbětice.

Senátor Václav Láska serveru Seznam Zprávy řekl, že chtějí naplnit „poslání“ Senátu, což je kontrolovat prezidenta. A chtějí v tomto případě jednat společně.

Senátoři doufají v úspěch, zároveň ale musejí počkat do říjnových voleb. Pokud se změní poslanci ve Sněmovně, senátoři budou mít větší šanci uspět. Podle Lásky je pro současnou Sněmovnu prezident posvátný a rozhodně se za něj postavila.

Jak to celé dopadne, uvidíme až na podzim. Lidé ale nejsou spokojeni se současnou politickou situací v České republice, dávají to najevo hlavně na sociálních sítích.

Velkým trnem v oku je pro mnohé premiér Andrej Babiš, kterého následují současní i minulí ministři zdravotnictví.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články