Na Babiše se prý obracejí lidé, kteří kvůli svému názoru přišli o práci. Mluvíme o nové totalitě, tvrdí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Většina Čechů se veřejně bojí projevit svůj názor. Průzkum, který byl nedávno zveřejněn, některé lidi vyděsil, jiní ho neberou moc vážně. Podle Andreje Babiše ale existuje řada těch, kteří kvůli projevení svého názoru například přišli o práci.

Důvodem, proč se celkem 54,7 % bojí vyjádřit ve společnosti svůj názor, je strach například z diskriminace nebo právě ze ztráty pracovní pozice. To je problém, se kterým se prý Babiš setkává často.

Pokud někoho znáte, ať mi napíše

„Minulý týden vyšel tento průzkum, podle kterého mají lidé pocit, že se vrací cenzura,“ uvádí Babiš ve svém videu na facebooku. Tato jeho slova průzkum skutečně potvrzuje, téměř 60 % občanů se podle něj s cenzurou někdy setkalo.

„Samozřejmě někteří lidé konstatují, že agentura, která průzkum dělala, není renomovaná. Nicméně na mě se skutečně obracejí lidé, kteří přišli o zaměstnání kvůli svému názoru. A je jich stále více. Jiní měli minimálně za svůj názor v práci problémy,“ tvrdí šéf ANO.

Na konci videa pak vyzývá veřejnost, pokud někoho takového zná, aby se mu ozval. Babiše prý podobné případy zajímají a chtěl by o nich mít přehled.

„Ano, stále tu mluvíme o nové totalitě. O totalitě pětikoalice. Omezování svobody slova je skutečně záležitost, která je nepřijatelná. Navíc je to zásadně v rozporu s tím, co lidé křičeli na náměstí v listopadu roku 1989,“ doplnil.

Už to není ani vtipné

Někteří lidé Babišův názor podporují a pod jeho videem se tak objevují i souhlasné komentáře. Mnoho sledujících ale naopak protestuje. Nelíbí se jim například to, že Babiš sám vlastní velkou část médií a neustále přitom mluví o svobodě slova.

„A přestaňte s tím, že volby vyhrála vláda a média, když 2/3 médií vlastníte vy a ta zbylá 1/3 opravdu není tak silná, aby nějak ovlivnila volby. Už to není ani vtipné,“ vzkazuje mu pan Aleš.

„Lidi nepřicházejí o práci kvůli názoru, ale proto, že nejsou schopní dělat svou práci pořádně. Pokud vám to někdo napsal, tak je to lempl a vy hlupák, že mu to věříte,“ píše pak uživatel Libor.

Zdroj: Přehledně24, Facebook, SANEP

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články