Na sociálních sítích se zastali Tománkové. Zeman to tentokrát přehnal

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
milos zeman
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman se již několikrát v minulosti prokázal tím, že pro hrubé slovo někdy nejde daleko. Hlava státu svůj slovník příliš neřeší a mnohokrát se kvůli tomu stala terčem kritiky. A za hranici zašel prezident i v neděli, kdy se v pořadu Nedělní partie pustil do moderátorky Terezie Tománkové.

Prezident se vyjádřil k diskutované kauze Vrbětice pojednávající o výbuších muničních skladů z roku 2014, při nichž zemřeli dva lidé. Po svém proslovu pak poskytl rozhovor pro CNN Prima News.

Jenže to, jakým způsobem se zachoval k moderátorce Terezii Tománkové, je podle mnohých jeho politických kolegů i široké veřejnosti neslýchané. Podle deníku Blesk byl Zeman v mnoha příspěvcích označen za burana.

Arogantní a urážlivé

„Důvěrné materiály se většinou nezveřejňují ani půvabným moderátorkám. Zvláště, když byste je stejně nepochopila,“ řekl prezident moderátorce, která se nestačila jeho narážkám divit. Šlo totiž jen o jednu z mnoha.

Několikrát Tománkové zopakoval, že její dotaz již zodpověděl v předešlém vyjádření, to ale ovšem takovým způsobem, že jí doslova naznačil, „aby si neseděla na uších“.

Do Tománkové se navážel takovým způsobem, že jeho projev ke kauze Vrbětice vlastně úplně ztratil smysl. Diváci si totiž z Nedělní partie vzali především Zemanovo arogantní a urážlivé jednání.

Instagram zaplavily negativní příspěvky

Podle serveru lidovky.cz si teď podobně, jako si smlsl Zeman na Tománkové, smlsnou ostatní politici na něm. Instagram většiny českých politiků je totiž v současné době plný komentářů k jeho chování.

„Nevím, co tomu člověku paní Tománková provedla, ale muselo to být něco strašidelného. Chová se k ní hrozně. Hanba!“ vyjádřila se k Zemanovi poslankyně Věra Kovářová za STAN.

„Pan prezident se chová vůči paní moderátorce dost trapně, ty narážky na ni od prezidenta republiky jsou hodně za hranou slušného chování!“ napsal na twitteru poslanec za KDU-ČSL Marian Jurečka.

To je jen ukázka toho, co o prezidentově výstupu tvrdí politici. Nejen Instagram, ale i Facebook jsou podobných vět plné. Naopak televize moderátorce Terezii Tománkové poděkovala a označila ji za skvělou osobnost, která všechny narážky ustála s respektem.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články