Nastal čas. Dominik Hašek bude kandidovat na šéfa Českého svazu ledního hokeje

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dominik hasek
Zdroj: Nextfoto

Bývalý hokejový brankář a jeden z nejlepších gólmanů v historii České republiky se rozhodl kandidovat na šéfa Českého svazu ledního hokeje. „Cítím, že je správný čas. Mým cílem je celkově zlepšit stav českého hokeje, hlavně v mládeži. Věřím, že moje osobnost a program mu může pomoct,“ řekl ke svému rozhodnutí webu iDNES.

Haška nominovala krajská organizace pardubického hokeje. V roli předsedy v současné době končí Tomáš Král. Ten se rozhodl odstoupit poté, co vyšla najevo jeho spolupráce s StB. Hašek tvrdí, že s bývalým šéfem svazu má odlišné názory a rozhodně se jím nehodlá nijak inspirovat.

„S Tomášem máme řadu odlišných názorů, svou aktivitu ale vůbec nehodlám vázat na jeho osobu. Už před deseti lety se mě někteří lidé ptali, jestli nechci kandidovat. S díky jsem odmítl. Teď nastala vhodnější doba. Rád bych hokeji něco dal a vylepšil ho,“ objasnil.

„Teď jsem asi tři neděle strávil tím, že postupně navštěvuji majitele, zástupce nebo manažery klubů, a to od těch nejvyšších až po ty nejnižší. Mluvím s trenéry mládeže i dalšími funkcionáři, kteří hokej dělají, a snažím se sbírat informace. V příštích týdnech si chci vypracovat plán a program toho, co chci zlepšit, jak to chci zlepšit a s čím půjdu do voleb,“ dodal pro TV Nova.

Podnikatel a otec

Hašek se v současné době věnoval především podnikání. Vyráběl nealkoholické nápoje, a pomáhal budování některých známých značek. Teď se ale od podnikání snaží oprostit a spíše se věnovat rodině. „Firmu jsem nedávno předal jiným lidem a soustředím se na jiné cíle,“ tvrdí.

Hokejová legenda žije se svou partnerkou Lenkou a společně se starají o půlročního syna Honzíka. Hokeje se ale nikdy nevzdal. I dnes hraje amatérsky v obraně za Ševce z Nového Knína. I ve svých 57 letech podává skvělé výkony a je pro tým obrovskou oporou.

Proti komu bude stát?

Šéf hokejového svazu bude zvolen 18. června během konference. Kdo bude proti Haškovi stát, to zatím není jasné, existuje ale řada spekulací o několika dalších kandidátech. Mezi nimi se objeví například Jiří Šlégr, Milan Hnilička, Aleš Pavlík nebo Otakar Černý.

Původně se do boje chystal i Alois Hadamczik. „Umíte si představit, že kdokoliv tam přijde jiný, bude pracovat s lidmi, které si vybral pan Král? To je plivnutí všem fanouškům do obličeje,“ napsal Hadamczik pro Sport. „V případě, že zůstane tento výkonný výbor, tak sebevědomě říkám, že kandidaturu nepodám,“ objasnil.

„Slyšel jsem o svých bývalých spoluhráčích z vojny nebo z nároďáku. Slyšel jsem o čtyřech pěti jménech. Ale uvidíme, není to podstatné. Pro mě je podstatné se soustředit na svou práci a na program a na to, abych přesvědčil ty, kteří o tom budou rozhodovat,“ uzavírá Hašek.

Zdroj: TV Nova, Deník, Sport, iRozhlas, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články