Nebojte se. Pokud cestovka zkrachuje, peníze dostanete 

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
cestovni kancelar
Zdroj: Shutterstock

Pandemie koronaviru velmi zasáhla i cestovní ruch. Měl by tedy být maximálně podpořen a jedním způsobem by měla být masivní propagační kampaň, řekla pro CNN Prima NEWS ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Podpořit je lze cestováním po tuzemsku.

Dostálová televizi řekla podrobnější informace. Cestovní ruch je jedním z nejvíce zasažených odvětví pandemií. I proto její resort chystá propagační kampaně, které by měly pomoci tuzemskému a zájezdovému ruchu pro Čechy, ale i příjezdovému pro zahraniční turisty.

Od kampaně si slibuje, že ukáže českým turistům krásy naší země. Mimo jiné ví, že v posledních letech byl mnohem větší zájem o pobyty v kempech. I na ty se chce zaměřit. „Abychom ukázali českým turistům i věci, které nejsou v českém prostředí tolik známé, ale rozhodně stojí za návštěvu,“ řekla Dostálová.

Pomůžou i covid pasy

Dostálová je přesvědčená, že značnou úlevou budou i takzvané covid pasy, které se vystaví všem, již jsou očkováni. Usnadní se tak cestování po zemích Evropské unie. I taková tradiční destinace, jako je Chorvatsko, je pro lidi stále atraktivní.

Mnoho cestovních kanceláří se během pandemie rozhodlo lidem vystavit voucher, který mohou uplatnit během následujícího roku. Reagovaly tak na situaci, kdy lidé měli zakoupený u jejich společnosti zájezd, který se kvůli vládním nařízením nemohl konat.

Peníze dostanete, slibuje politička

Ale dochází tak k dalšímu problému. Mnozí lidé nestihnou voucher uplatnit, protože zkrátka stále platí zákaz cestování. Podle ministryně se lidé nemusí vůbec ničeho bát. Peníze se jim vrátí. „Voucher jim bude proplacen z pojišťovny. Pokud se kanceláře změnily na cestovní agenturu, můžou se dohodnout s jinou cestovní kanceláří, že jim budou přijímat vouchery,“ vysvětlila Dostálová.

Proplacení voucheru lidé musí ale stihnout do konce srpna letošního roku. Jak to bude po tomto termínu, zatím není známo. Pokud to nikdo nestihne v řádném termínu, může se možná stát, že o peníze přijde.

Lázně zareagovaly dobře

Dostálová se vyjádřila i k programu COVID lázně, který si dle jejích slov vede velice dobře. Lázně mají prý o poznání více klientů.

„Máme mírný nárůst oproti loňsku a budeme s ním pokračovat i letos,“ řekla ministryně. Program by měl být prodloužen do konce tohoto roku. Šanci ho využít budou mít tedy i lidé, až se přísné restrikce uvolní.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články