Neoblíbená bývalá radní ČT Lipovská: Probíhají tu experimenty na lidech. I vy jste jejich součástí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
hana lipovska
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Po neúspěšném trestním oznámení na generálního ředitele České televize Petra Dvořáka se bývalá radní Hana Lipovská rozhodla, že podnikne další kroky. Navíc kandiduje do Poslanecké sněmovny. V Prostoru X Reflexu pak promluvila o i očkování.

Jednou z motivací její kandidatury je pro ni i fakt, že se prý Andrej Babiš rozhodl zabránit odvolání Dvořáka z jeho funkce. Je toho ale mnohem více, co by chtěla Lipovská změnit. Podle ní totiž například v Česku probíhají experimenty na lidech, které je třeba zastavit.

V souvislosti s očkováním proti covidu zmínila v minulosti v médiích několikrát i americké studie. To, že byla vakcína Pfizer v zemi schválena, prý neznamená její bezpečnost.

Obecně nejsem proti očkování

Lipovská zdůrazňuje, že nemá nic proti tomu, že se lidé chtějí nechávat očkovat nebo že u nás očkování probíhá. Je prý ale zásadně proti povinnému očkování, které se u nás do jisté míry děje.

Kdokoli chce totiž na kulturní akci, sportovní zápas nebo do restaurace, ulehčí si problémy s pravidelným testováním, pokud se nechá oočkovat. A to je podle Hany Lipovské důvodem, proč mnoho lidí očkování podstoupí, i když mu třeba nevěří.

„Jsem proti jakémukoliv násilí,“ říká ale v reakci na zprávy o příznivcích Volného bloku, za který kandiduje. Ti totiž slovně napadají místa, kde se očkování provádí. S takovým jednáním prý zaručeně nesouhlasí.

České nemovitosti jedině pro Čechy

„České nemovitosti budou moct kupovat jen čeští občané a firmy českých majitelů se sídlem v České republice,“ píše se v programu, jehož autorkou není nikdo jiný než paní Lipovská.

Týkat by se to podle ní mělo především půdy, byty by pak podle ní měly být regulovány především daněmi. Problém je podle Lipovské hlavně v zahraničních rezidentech. Ti tu začali prý nemovitosti ve velkém skupovat, protože už to není na západě Evropy výhodné.

Jaká nakonec situace po volbách bude, se teprve uvidí. Jaký vliv budou mít na volby názory Hany Lipovské a zda se nakonec také do Sněmovny dostane, to se dozví Češi už za několik týdnů.

Zdroj: Prostor X, Reflex

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články