Ničí auta a po ostatních hází kameny i klacky. Kdo jsou útočníci, zaskočilo i muže zákona

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
policie policiste
Zdroj: Roman Yanushevsky/Shutterstock.com

Několik posledních týdnů terorizuje litvínovskou čtvrt Hamr parta výtržníků. Případem se zabývá už litvínovská policie i sociální odbor města.

Podle dostupných informací házela čtveřice chlapců po kolemjdoucích nebezpečné předměty, jako kameny a klacky, ale měli i vulgárně nadávat jak svým vrstevníkům, tak dokonce i starším kolemjdoucím, již se je snažili okřiknout.

Mimo to jeden z výtržníků měl být i ozbrojen boxerem nebo nožem. Všichni měli ničit dokonce i fasády okolních domů i auta, na která házeli nejen klacky, ale i již zmiňované kameny.

Místo učení byl venku, tvrdí jedna z obyvatelek

Podle jedné svědkyně, tamní obyvatelky, se do tamní části Litvínova jeden z chlapců přistěhoval teprve před rokem, když chodil teprve do třetí třídy.

„Poprvé jsem si ho všimla, když se chtěl začít kamarádit s mými dětmi. Ze začátku se choval úplně normálně. Poté, co se chytil dalších tří kluků, se to ale zlomilo. Začal být na ostatní děti zlý,“ popsala žena.

Podle informací iDnes žena také vypověděla, že již zmíněný chlapec místo toho, aby byl na denní online výuce jako jeho vrstevníci, většinu času trávil venku a jen tak se tam potuloval. Případ už řeší asistenti prevence kriminality litvínovské městské policie, již v Hamru působí.

„Uvedené skutečnosti jsme předali odboru sociálních věcí a školství Městského úřadu v Litvínově. Dále jsme pomohli kontaktovat rodiče dětí,“ řekl Martin Klika, ředitel litvínovských strážníků. V dané lokalitě už jsou posíleny hlídky strážníků i asistentů prevence kriminality.

K případu se nikdo nevyjadřuje

Veronika Knoblochová, vedoucí litvínovského odboru sociálních věcí, se k celému případu nechce vyjadřovat vzhledem k věku pachatelů. „Zveme si rodiče a děti na pohovory, zjišťujeme si situaci ze škol. Otázkou je i to, zda je na stole trestní oznámení. Je to však dlouhodobý proces, který podle závažnosti situace trvá i několik měsíců či let, kdy s rodinami spolupracujeme a hlídáme, co se v nich děje,“ popsala jen všeobecný postup úřadů.

Děti chodí na dvě základní školy v Litvínově, ale protože k trestnému činu nedošlo na jejich půdě, nemohou se případem zabývat sami od sebe. Mladá fronta DNES také upozornila na to, že se v poslední době zvyšuje počet kriminality mezi mladistvými.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články