Novou náměstkyní pražského primátora se stala Jana Plamínková. Nejen opozice však tuto volbu kritizuje

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jana Plaminkova
Zdroj: Profimedia

Z důvodu rezignace náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka pražské zastupitelstvo ve čtvrtek 16. června zvolilo novou náměstkyní Janu Plamínkovou, která v současné době vykonává funkci starostky městské části Praha-Slivenec.

Jana Plamínková patří mezi zakládající členy STAN a v minulém volebním období vykonávala funkci radní pro životní prostředí, technickou vybavenost a infrastrukturu.

„Byla jsem tady čtyři roky radní v minulém volebním období pro životní prostředí a infrastrukturu. Když mě kolegové nyní oslovili, zda bych to byla ochotna na ty tři měsíce vzít, já souhlasila, protože je tu spousta dobrých projektů, které stojí za to dokončit,“ uvedla ke svému zvolení Plamínková.

Vazby Plamínkové na Redla budí pochybnosti

Petr Hlubuček byl nucen rezignovat poté, co bylo zahájeno jeho trestní stíhání. V souvislosti s kauzou kolem dopravního podniku je stíháno celkem 11 osob pro založení organizované zločinecké skupiny nebo za účast na její činnosti v souvislosti s hospodařením DPP. V obvinění figurují také úplatky a nedovolené nakládání s drogami.

Hlavou celé skupiny má být dle policejních dokumentů Michal Redl, který byl zmiňovaný právě v souvislosti s obviněním týkajících se drog. Redl byl již dříve spoluobviněným v kauze Radovana Krejčíře, ale byl prohlášen za duševně chorého, a tedy nebyl stíhán.

Právě s Redlem má však mít kontakty i právě zvolená Jana Plamínková, a tedy její zvolení budí rozpaky.

K Plamínkové měla výhrady již v roce 2017 ODS, která poukazovala právě na její vazby s Redlem a měla se prý snažit účelově odvolat tehdejšího ředitele distribuce PRE, píše server iDNES.

Na kontakty s Redlem upozornil při volbě i opoziční zastupitel Radomír Nepil, který se Plamínkové na její vztahy s ním přímo zeptal.

„Kdybyste tu postavili deset chlapů a zeptali se, který je Redl, tak to nevím,“ odpověděla na jeho dotaz.

Proti jejímu zvolení byl i Jakub Michálek s tím, že Plamínková pochází ze stejného prostředí jako Hlubuček. Ta na to po svém zvolení reagovala slovy: „Já opravdu nejsem Petr Hlubuček.“

Hlubučkovy kompetence si prozatím mezi sebe rozdělili primátor Zdeněk Hřib a jeho náměstek Petr Hlaváček. I na základě toho označil celou volbu za „kašpařinu“ starosta Prahy 13 David Vodrážka. Stačilo dle něj nechat kompetence přerozdělené.

Zdroj: Praha, iDNES, Twitter, Pražská drbna

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články