Očkování třetí dávkou je nyní otevřeno pro kategorii 18+. Došel si pro ni i Ivan Bartoš

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Ockovani
Zdroj: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

V úterý se otevřely dveře očkovacích center pro plnoleté zájemce o třetí dávku očkovací látky. Jedinou podmínkou je, že zájemce musí mít nejméně pět měsíců od druhé dávky. Pro svou posilovací vakcínu si dnes došel i šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Registrace pro očkování třetí, posilovací, dávkou u nás byla spuštěna v září roku 2021. Zájemci tehdy museli mít odstup od předešlého očkování osm měsíců. Několikrát byla tato doba zkrácena, dnes už lidem stačí pětiměsíční odstup.

Od té doby, kdy se u nás začalo takzvaným boosterem očkovat, o něj projevila zájem pětina obyvatelstva České republiky. Každý třetí očkovaný člověk má nyní už všechny tři dávky vakcíny.

Zájem o třetí dávku je

V úterý byla spuštěna registrace pro všechny zájemce starší osmnácti let, kteří mají od druhé dávky odstup delší, než je pět měsíců.

Zájem byl relativně veliký. Za dopoledne se zaregistrovalo na dva tisíce občanů, alespoň podle dat Chytré karantény, která byla zveřejněna na Twitteru.

Očkovací centra to zvládají

Fronty se u očkovacích míst podle informací ČTK netvořily. Většinu zájemců ale tvořili lidé, kteří si přišli pro posilující dávku vakcíny.

Zájem o očkování byl zaznamenán dokonce i na konci roku. „Ve dnech 30. 12. až 2. 1. se k očkování zaregistrovalo 97 819 občanů, z toho 90 944 na posilovací dávku,“ bylo uvedeno na sociální síti.

Došel si i Bartoš

Mezi plně naočkované politiky se dnes přidal i Ivan Bartoš z Pirátské strany. Zákrokem se dokonce pochlubil na svém Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivan Bartoš (@pirativanbartos)

„Třetí dávka. Nechávám se očkovat kvůli sobě i druhým. Procházíme náročnými časy, ale zvládneme je,“ napsal k popisku fotografie.

Zájem o třetí dávku zjevně je. Vláda ale zatím ještě neprozradila, jak k očkování hodlá přesvědčit ty obyvatele České republiky, kteří jej prozatím zcela odmítají.

Zdroj: Ceskenoviny.cz, Idnes.cz, Novinky.cz, Twitter Chytré karantény

Autor: Markéta MladáSouvisející články