Očkování všech zájemců stihneme do konce srpna, věří Babiš

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
andrej babiš
Zdroj: Alexandr Malachovsky / CNC / Profimedia

Na dnešní tiskové konferenci premiér uvedl optimistickou prognózu, ve které počítá s naočkováním všech zájemců o očkování do konce srpna tohoto roku. Momentální situace s dodávkami vakcín a jejich nedostatkem však Babišově vizi příliš nenahrává.

Premiér dále uvedl, že se pracuje na očkovací strategii pro roky 2022 a 2023.

Vakcíny stále chybí

V současnosti je spuštěná registrace pro zájemce o očkování starší 65 let, kvůli nedostatku vakcín však ještě není naočkováno ani mnoho starších obyvatel.

Na vakcínu od praktických lékařů momentálně čeká přibližně 40 tisíc lidí starších 80 let.

„Očkujeme na maximum možného a je velká naděje, že do konce června budeme mít naočkováno víc než 5,6 milionu našich spoluobčanů. Doufejme, že naočkujeme všechny zájemce nejpozději do konce srpna,“ řekl Babiš.

Tento týden do Česka dorazila nová, jednodávková vakcína Johnson & Johnson, kterou by praktičtí lékaři měli začít očkovat již dnes.

Zájem o očkování má asi 64 procent občanů

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger v pondělí sdělil, že od pátku se budou moci registrovat občané od věku 60 let. Každý další týden by se v případě dostatku očkovacích dávek mohla hranice snižovat o pět let.

Průzkum agentury Median pro Český rozhlas ukázal, že o vakcínu na začátku března stálo 64 procent lidí. Podle zjištění agentury PAQ Research by se v březnu nechaly očkovat víc než tři pětiny respondentů.

Podle ČTK žije v České republice asi 8,7 milionu lidí starších18 let. Pokud by o vakcínu stálo 64 procent dospělých, šlo by asi o 5,6 milionu lidí.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články