ODS měla platit uživateli twitteru za kritiku Babiše. Placených haterů je na sítích dle veřejnosti plno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Na sociální síti twitter se velmi často pod příspěvky politiků objevují negativní komentáře. Andrej Babiš na svém facebooku upozornil na to, že mnohdy jde o placené účty, tedy o účty lidí, kteří dostávají za to, že napíší nějaký ten „hate“, zaplaceno.

„Určitě víte, že na twitteru je nejvíce nenávisti. Já tam mám 514 tisíc followerů, nevím, jestli jsou všichni hateři, ale to je jedno,“ říká Babiš na začátku svého videa. V něm následně popisuje kauzu kolem účtu uživatele Dojnice, který dostával za své komentáře zaplaceno.

ODS prý zaplatila za kritiku Babiše

Andrej Babiš podle svých slov uživatele Dojnice dobře zná. Pod jeho příspěvky se několikrát objevila kritická slova právě od této osoby. Takže šéfa ANO ani nepřekvapil fakt, že majiteli účtu ODS měla údajně platit.

„Loni jsem na Mimo agendu psal o anonymních účtech na twitteru, které pomáhají stranám v kampaních. Mimo jiné jsem zmiňoval i účet Dojnice. Kontrolní úřad se tématem po mém textu začal zabývat a zjistil, že ODS majiteli účtu platila,“ napsal na twitteru novinář Jakub Zelenka.

To přece každý ví

Některé sledující informace zaskočila. Jiní ale uvádějí, že když někdo umí psát posty, je za to placen, což je všeobecně známá věc. U mnoha komentářů pod příspěvky politiků je prý jasné, že je psali zaplacení lidé, nikoli jen obyčejní hateři.

„Nejen tento účet. Nejspíš tu je celá placená úderka, co se seběhne, aby někomu nadávala do komunistů, hájila čest ODS a vůbec dělala podporu téhle straně,“ myslí si Dr Benway.

„Já nevím, co je na tom ujetější. Že je někdo ochoten takové věci za úplatu psát, nebo že je někdo ochoten za to platit,“ pozastavuje se nad situací paní Eva.

Někteří lidé pak mají dojem, že zveřejněné faktury uvedené v novinářově příspěvku nic nedokazují. ODS totiž mohla platit uživateli za úplně jiné příspěvky.

„Sorry, ale byl placen za práci na jiném účtu. Tohle je jako zjištění, že řidič je placen za to, že řídí. No, jenže ne za to, že řídí své auto, ale za to, že řídí to pracovní,“ myslí si uživatel Rominoo.

Úplná pravda tedy známá není, zdá se ale, že většina sledujících připomíná, že velká část kritických komentářů pod příspěvky politiků je psána zaplacenými lidmi.

Zdroj: Facebook, Mimo agendu, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články