Okamura zkritizoval vládu, že místo pomoci Ukrajině měla peníze použít na záchranu pošty. Podle reakcí veřejnosti je to nesmysl

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomio Okamura
Zdroj: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Česká pošta bude v červenci letošního roku rušit 300 svých poboček. Proti tomuto rozhodnutí se v minulých týdnech ohradila například Jana Mračková Vildumetzová, teď proti němu v Partii CNN Prima News také ostře vystoupil šéf SPD Tomio Okamura. Ivan Bartoš jako ministr pro místní rozvoj ale rozhodnutí vlády hájí.

Tomio Okamura v nedělní Partii na CNN Prima NEWS uvedl, že na poštu si pravidelně chodí ověřovat svůj podpis. Zrušení poboček podle něj mnoha lidem ublíží. Podle Ivana Bartoše je to ale nesmysl a Okamura by měl mít ve své funkci zřízený podpis elektronický.

Místo pomoci Čechům jen samá podpora Ukrajiny

„Připadá mi, že pan ministr Bartoš na poštu asi moc nechodí. Víte, jaké tam jsou fronty? Chodím tam pravidelně ověřovat podpisy. Tím, že zrušíte pobočky, dostupnost zhoršíte,“ tvrdil Okamura.

„Rád bych ještě zdůraznil, že problém České pošty je, že je tam mnoho vedoucích pozic s nadstandardními platy,“ dodal.

Šéfovi SPD se dlohodobě nelíbí, že česká vláda podle něj upřednostňuje Ukrajinu před Českou republikou. K tomuto tématu se v minulosti opakovaně vyjádřil a opět ho otevřel i při debatě o zrušení poboček České pošty.

„Dám rušení poštovních poboček do kontrastu s tím, že jste více než 50 miliard korun dali na Ukrajince a Ukrajinu a nemáte ani přes jednu miliardu na zajištění základních služeb pro občany,“ uvedl. Bartoš se ale ohradil, že jinak se zkrátka nedalo jednat.

Za pád pošty Ukrajina nemůže

Veřejnost na sociálních sítích s rušením poboček České pošty nesouhlasí, většina uživatelů ale nemá za to, že by za to mohla pomoc Ukrajině.

„Chápu, že celá UA je trnem v oku hodně lidem, ale proč tomu přičítat pád pošty? To, že někteří lidé budou muset změnit práci, se holt děje, ale dobrá zpráva pro ně je, že práce je dostatek, tak o co jde,“ myslí si na facebooku pan Robert.

„Českou poštu nezachrání další peníze, ale životaschopný business koncept,“ píše pod článkem na iDNES uživatel Richard.

„Já nevím, co řešíte, maximálně svoji lenost a pohodlnost. Bydlím v malé vesnici bez pošty celý život, poštu máme ve vedlejší obci 4 km. Kdybych tam chtěl jet busem, tak musím do Prahy, tam přejet metrem dvě stanice, a jet dalším busem. A jde to,“ píše v komentářích na Novinkách pan Pavel.

Nic to ale nemění na tom, že vládní podpora Ukrajiny se u veřejnosti setkává se stále menším pochopením, ať už v souvislosti s poštou, nebo s čímkoli jiným. „Není směšné se hájit, že českým občanům dáváme víc než ukrajinským? Je to snad česká, nebo ukrajinská vláda?“ uvádí na facebooku například paní Marie.

Zdroj: Přehledně24, CNN Prima NEWS, Facebook, Novinky, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články