Opilý muž si v Praze spletl kurýra s milencem. S mačetou ho naháněl po zahradě

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
policie
Zdroj: Cineberg / Shutterstock.com

S poměrně netradičním, přesto však poměrně závažným a nebezpečným případem se na začátku tohoto týdne potýkala policie na pražské Zbraslavi. Přivolána byla totiž kurýrním pracovníkem, který se na zahradě schovával před násilníkem s mačetou.

Majitel domu si přitom kurýra sám objednal. O několik dní dříve si zaplatil v obchodě pračku a společnost ho informovala o tom, že bude balík dovezen na jeho adresu. Muž však nebyl doma a zásilku převzala jeho žena.

V okamžiku, kdy kurýr pomohl ženě s pračkou do bytu a odcházel, vrátil se její manžel, který si ho spletl s milencem. Začal mu vyhrožovat a nakonec na něj vytáhl mačetu a naháněl ho po zahradě.

3 promile alkoholu v krvi

Útočník neustále vyhrožoval kurýrovi smrtí a s mačetou se ho snažil dohnat. Jelikož byl ale opilý, příliš se mu to nedařilo, a kurýrovi se tak podařilo schovat. V tu chvíli mohl přivolat policii telefonem, který měl naštěstí u sebe.

Hlídka byla na místě během chvíle. Muže, který mezitím mačetu na zahradě ztratil, musela donucovacími prostředky zpacifikovat. Byl nebezpečný sobě i svému okolí a odmítal spolupracovat.

Na místo byla přivolána také záchranná služba, která ho odvezla na vyšetření do nemocnice. Pozření drog bylo nakonec vyloučeno, nicméně muž měl v těla více než 3 promile alkoholu.

Až 3 roky za mřížemi

Muž ve věku čtyřiceti pěti let je v současné chvíli podezřelý z trestného činu nebezpečného vyhrožování. Za to by mu v případě odsouzení hrozily až 3 roky odnětí svobody.

Je ovšem otázka, jak bude posouzeno působení alkoholu a jak se k celému případu postaví napadený. V současné situaci se případem stále zabývá policie a o dalších událostech bude informovat na svých stránkách.

Kurýrovi se naštěstí nic nestalo, nicméně ze zážitku se bude pravděpodobně dlouho vzpamatovávat. Stejně tak manželka opilého muže, která si jeho chování nejspíš nedokáže vysvětlit.

Zdroj: Policie ČR

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články