Osobní kněz Libušky Šafránkové promluvil. Víme, co s ní před smrtí řešil

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
libuse safrankova
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Kněz Jakub Sadílek, farář z kostela sv. Anežky na Spořilově, pro Radio Proglas promluvil o svém vztahu s nedávno zesnulou herečkou Libuší Šafránkovou. Prozradil také, jaká témata spolu řešili.

Sadílek patřil rovněž mezi osobní gratulanty k jejím 68. narozeninám. Tehdy ještě netušil, že o dva dny později herečka v nemocnici zemře.

„Navždy mi zůstane hluboko v srdci její pohled a úsměv,“ řekl v rádiu farář. Právě on patří mezi poslední lidi, které představitelka Popelky z oblíbené štědrovečerní pohádky Tři oříšky pro Popelku spatřila.

Otevírala náročná témata víry

Nedlouho poté totiž odjela směr Všeobecná fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze, kam ji odvezla přítelkyně. Ještě předtím se stihla rozloučit se svou mladší sestrou Miroslavou, s níž si byla velmi blízká. Také si s ní zahrála v pohádce Malá mořská víla.

„V posledních letech života jí velmi záleželo na přibližování se k Ježíši. Přičemž se nebála se svou nemocí otevírat i některá náročná témata víry,“ prohlásil v rádiu.

Šarmantní paní s hlubokou duší

Sadílek se se Šafránkovou seznámil před sedmi lety, postupem času se z nich stali přátelé.

„O blízkém přátelství, jako bylo mezi námi, se nedá moc podrobně mluvit, to zůstává skryto v srdci. Ale budu si ji navždy pamatovat jako šarmantní paní s hlubokou duší, která milovala svoji rodinu.

Právě proto bude Sadílek tím člověkem, který povede za herečku zádušní mši. Ta se uskuteční 25. června právě v kostele sv. Anežky.

Zdroj: Radio Proglas

Autor: Marek SlaninaSouvisející články