Paroubkovi záhadně zmizely miliony z trezoru, které ani nebyly jeho. Takto se k tomu vyjádřila jeho žena

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
paroubkovi soud
Zdroj: Ladislav Křivan / Expres.cz / Profimedia

Představte si, že někomu půjčíte tři a půl milionu korun a on vám je nevrátí. Tak právě to teď řeší u soudu podnikatel Petr Michek. Ten podal žalobu na manžele Paroubkovy. U soudu pak předvedl vytříbený slovník.

Podnikatelova verze je ta, že v roce 2016 půjčil Paroubkovi tři a půl milionu korun. Expremiér zase tvrdí, že měl ty peníze uložené v bankovním sejfu, kam má přístup i jeho manželka.

Paroubek netuší, kam se poděly. Paroubková také vinu odmítá, dokonce říká, že žádná půjčka neproběhla. Z tohoto důvodu se obrátila na policii.

Choval jste se jako prase, řekl

Soud byl dle všeho plný emocí. Michek se totiž od svého právníka dozvěděl o trestním oznámení Paroubkové kvůli sporné půjčce až tam. Tato skutečnost ho zvedla ze židle:

„To je věc, kterou považuji za neuvěřitelnou prasárnu. Jenom se ptám, proč to podala až teď? Z mého pohledu to ukazuje naprosto účelové, lživé a bezcharakterní chování jí i jejího právního zástupce. Moje výpověď se bude týkat i vás, pane magistře. Jednali jsme spolu několikrát a víte, čím jste mi vyhrožoval. A splnil jste to. Vy jste se nechoval jako advokát, ale jako hovado a prase!“ dozvěděl se právní zástupce Paroubkové.

Jak je vidět, Michek považuje její trestní oznámení, které podala v minulém týdnu u Národní centrály proti organizovanému zločinu, přinejmenším za pěknou levárnu.

Paroubková navíc chce, aby soud projednávání žaloby přerušil do doby, než policie případ prošetří.

Prý si to celé vymysleli

Žena, která se s Paroubkem právě rozvádí, se nechala slyšet, že nevěřila, že by se tento případ dostal až k soudu.

Stojí si za tím, že půjčka je fiktivní, a dokonce podezřívá Paroubka i Michka, že si ji vymysleli a chtějí docílit toho, že bude splacena z jejího společného jmění s Paroubkem. Peníze ze sejfu prý zmizely pár měsíců poté, co se Paroubková s manželem rozešla.

A samozřejmě je to slovo proti slovu. Paroubek už totiž dříve nepřímo obvinil svou ženu z toho, že mu vzala z trezoru pět milionů. U soudu pak prohlásil: „Proč bych vybrabčil sám sobě trezor? Měla by se k tomu čestně přiznat,“ prohlásil.

„Byla jsem v trezoru, ale našla jsem tam úplně jiné věci, velmi osobní. Jen z úcty vůči manželovi a vůči naší dceři o tom mluvit nebudu,“ řekla Paroubková. Rozvod manželů trvá už více než čtyři roky, dceru má v péči matka a Paroubek platí alimenty.

Soudkyně případ odročila na neurčito. V budoucnu by však měli promluvit i svědci. Mezi nimi bude například sexuolog Radim Uzel.

Paroubkovi se u soudu neviděli poprvé, médii prolétl na začátku roku třeba jejich spor o obraz, který si Paroubková po rozchodu odnesla z domu ve Velké Chuchli.

Zdroj: iDnes.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články