Partner Aleše Cibulky se ostře pustil do Foldyny, který se zase rozvášnil. Tohle mu řekl do očí

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jagelka cibulka
Zdroj: Profimedia

Na televizi CNN Prima NEWS opět proběhla zajímavá výměna názorů. A možná to byla spíš slovní přestřelka, jelikož oba její aktéry nastolené téma nenechává chladnými. Proč se Michal Jagelka, partner moderátora Aleše Cibulky, pustil do poslance Jaroslava Foldyny z SPD?

Už jsme vás informovali, jak se poslanec za SPD staví k homosexuálům. V televizi se je nebál označit za devianty, ačkoliv homosexualita byla ze seznamu duševních chorob odstraněna už v roce 1990 Světovou zdravotnickou organizací.

„Ve Výboru pro evropské záležitosti jsme jako poslanci projednávali zprávu Evropské komise, která říká, že jakási LGBT+ komunita bude Evropskou komisí preferována. To znamená, že devianti budou zaměstnáváni přednostně z peněz daňového poplatníka. Já jako bílý heterosexuální muž budu znevýhodněn.“

Tak zněl celý Foldynův výrok, který pronesl na televizních obrazovkách, konkrétně v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. „Jestliže se odchyluju, tak jsem deviant,“ řekl pak ještě v Partii.

Jagelka ho také nazval deviantem

K Foldynovým výrokům se vyjádřil mimo jiné moderátor a herec Michal Jagelka, partner Aleše Cibulky. „Mě tohle z úst tohoto pána nemůže urazit. Pokud říká, že deviace je jiná cesta, tak i pan Foldyna je deviant,“ ohradil se.

Jagelka také dodal, že voliči Foldynu brzy prokouknou. V této souvislosti zmínil i jeho spolustraníka Lubomíra Volného a předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

jaroslav foldyna

Zdroj: Profimedia

Jenže Foldyna se nebál jít ještě dál a kritizovat i osoby, které se označují jako nebinární. „To, že někdo nemá pochvu nebo penis, nebo že se mu to střídá… Někdo má svobodné právo se cítit jako jezevčík a já to mám respektovat?“ prohlásil Foldyna, který je zastáncem tradiční rodiny.

„Odstěhujeme sto homosexuálů a sto normálních lidí na dva různé ostrovy a uvidíme, kde jich bude za padesát let víc,“ zněla další Foldynova slova.

Tolerujeme pedofilní komunity, rozčílil se Foldyna

Jagelka ale věří, že Česká republika nabízí vhodné podmínky pro život i gayům.

Byl by však rád, kdyby u nás byla možnost, aby mohli vychovávat děti z dětských domovů. Ani to se však Foldynovi nelíbí, dle jeho názoru je současná společnosti až příliš tolerantní.. „Vždyť dnes tolerujeme i pedofilní komunity,“ řekl také.

Ke konci debaty se ještě řeč stočila opět ke slovu deviant. Foldyna se omluvil, pokud ho někdo bral jako urážku. Stojí si za tím, že šlo jen o definici.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Marek SlaninaSouvisející články