Patrasová vzpomíná na svou první velkou lásku. Jaký rodinný hrob chodí navštěvovat?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dada patrasova
Zdroj: Profimedia

Dáda Patrasová chodí navštěvovat jeden rodinný hrob na Olšanské hřbitovy. Při své poslední návštěvě si všimla změny, nově na náhrobku přibylo další jméno. Informuje o tom deník Blesk.

Ladislav Štaidl zemřel již v lednu na onemocnění covid-19, jeho děti se ale rozhodly pochovat ho až nyní. A zároveň nechaly jeho jméno na náhrobek vytesat.

Pro Patrasovou byli Štaidlovi druhou rodinou, kterou velmi často jako mladá navštěvovala, protože bratr Ladislava Jiří byl její velkou láskou, uvedl deník Blesk.

Hudebník leží vedle svých rodičů a bratra

Ladislavův bratr Jiří zemřel velmi mladý, a to v roce 1973 ve třiceti letech při autonehodě. Jiří se věnoval psaní textů a díky němu se Patrasová stala platným členem rodiny. V jejích sedmnácti letech ji přivedl domů, připravil ji o věneček a jeho maminka Dádu přijala za svou dceru.

Maminka dvou kluků Ladislava a Jiřího se tak dočkala i „dcery“, a měly spolu báječný vztah. „Když Jirka zemřel, maminka Miluška o mě neztratila zájem, ani já o ni. Považovala jsem ji opravdu za druhou maminku. A byla to také ona, se kterou jsem se vedle své maminky radila, jestli si mám vzít Felixe,“ vzpomíná Dáda.

Felix Slováček byl součástí Orchestru Ladislava Štaidla, a tak jeho maminka věděla, že je to velký sukničkář. Snažila se ho tedy Patrasové vymluvit. Měla ho sice ráda, ale i tak by nerada viděla Felixe a Dádu bok po boku. Lásce se ale poručit nedá, a tak se nakonec rozhodla jim pomoci.

Zařídila jim vilu, kde žili ještě donedávna spolu, i když už Felix měl dávno jiný vztah. „Byla kousek od Štaidlovic domu ve Šrobárově ulici, tak měla Miluška radost, že mě má za rohem,“ uvedla Patrasová, která se dokonce o paní Štaidlovou starala v době, kdy onemocněla rakovinou plic.

Patrasová přišla o dvě maminky během tří let

„Bylo to strašně nespravedlivé. Nikdy nekouřila – kouření přímo nesnášela. Chodila jsem za ní, i když už ležela ve vinohradské nemocnici. Pamatuju si přesně den, kdy jsem ji tam ujišťovala, že zase bude dobře. A ona mi tři dny nato zemřela. Ztratila jsem ji. Tři roky nato zemřela moje maminka,“ rozesmutnila se Patrasová při vzpomínkách na milované osoby.

Jiří Štaidl měl před Patrasovou několik románků. Mezi ně patří také randění se slavnou krasobruslařkou Hanou Maškovou. S tou se Jiří seznámil na koncertě mistra Karla Gotta v roce 1967. Jejich láska ale neměla dlouhého trvání, protože byli často odloučení.

Jiří často koncertoval, Hanka se účastnila krasobruslařských závodů. Jedno ale společně měli, i když se jedná o smutný prvek. Mašková zemřela za tragických okolností na konci března 1972 ve Francii. Bylo jí pouze 22 let. A Štaidl nepřežil autonehodu v Říčanech hned v následujícím roce.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články