Pavla přišly na Staromák podpořit tisíce lidí. Babiš se mezitím úspěšně neomluvil vojákům

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
shromazdeni na podporu pavla
Zdroj: Profimedia

Prezidentský kandidát Petr Pavel se kvůli nemoci několik dní neukázal na veřejnosti. Jeho příznivci mu to nicméně oplatili setkáním na Staroměstském náměstí, kde se jich na jeho podporu sešlo několik tisíc. Setkání se zúčastnilo i několik slavných osobností, kandidaturu Petra Pavla podpořil například i Zdeněk Svěrák.

Kolem páté hodiny večerní bylo Staroměstské náměstí zhruba z poloviny plné, uvádí iDNES. Lidé, kteří dorazili podpořit Petra Pavla, přišli v mnoha případech v kostkatých flanelových košilích, jiní měli čepice a šály s logem NATO.

„Přišli jste se postavit za to, aby pravda znovu zvítězila. To nás všechny spojuje, a proto to zvládneme. Děkuji!“ napsal pak Pavel k fotografii z akce na svém facebooku.

Velká hrdost

Petr Pavel uvedl, že během setkání cítil hrdost. „Nejde jen o to, aby se hodnoty vrátily na Hrad, ale aby se vrátily do celé naší společnosti, spojily nás a vedly nás ke společnému cíli,“ řekl. Lidé na setkání skandovali hesla jako „Pavel na Hrad“ nebo „Pravda vítězí“.

Na pódiu pak vystoupili kromě několika slavných osobností také neúspěšní kandidáti z prvního kola, kteří se rozhodli Pavla dále podpořit. Patří k nim Danuše Nerudová, Pavel Fischer nebo Marek Hilšer.

Babiše vyzval k omluvě vojákům

Petr Pavel před časem vyzval Andreje Babiše, aby přestal šířit strach z války. Také by se podle jeho slov měl omluvit vojákům, a to kvůli billboardu, na kterém hlásá, že on Českou republiku do války nezatáhne.

„Andrej Babiš by měl stáhnout všechny reklamní materiály, kde používá strach ze zatažení do války. Omluvit se vojákům a jejich rodinám kvůli poškození jejich pověsti ve společnosti. Veřejně vyslovit závazek neútočit a neeskalovat situaci v TV debatách, které budou sledovat miliony lidí,“ napsal Pavel na twitteru.

Babiš sice zveřejnil video, ve kterém se k situaci vyjádřil, omluvu od něj nicméně vojáci neuslyšeli. Zato se dočkali pochvaly a slov o tom, jak je na ně expremiér hrdý.

„Z celého srdce děkuji všem vojákům za jejich službu České republice. Moc si jich vážím. Celé Armády České republiky. Vašeho hrdinství, vaší věrnosti naší zemi,“ napsal u příspěvku Babiš.

Zdroj: Facebook, iDNES, Přehledně24, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články