Pavlova křeč, Zeman na lyžích a Babiš na míči v roláku. Lidé na sítích se baví nad kondicí politiků

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: Profimedia

Prezident Petr Pavel se v Pelhřimově zúčastnil štafetového běhu. Během něj ho ale postihla křeč v noze a z události vzniklo několik vtipných fotografií. Na základě těch si dělají lidé na sociálních sítích legraci nejen z něj, ale také z kondice bývalého prezidenta Miloše Zemana. A nešetří ani Andreje Babiše.

„Prezidenta, který uzavíral jednu ze štafet, záhy po vyběhnutí zasáhla křeč do nohy. Doběhl s bolestivou grimasou v obličeji, ale nevzdal se a zhostil se i závěrečné střelby,“ popisují situaci Novinky.

Kde je ten rozdíl?

Po nástupu Pavla na post prezidenta si velká část českých občanů libovala, že máme konečně hlavu státu ve fyzické kondici. Teď si ale z Petra Pavla dělají lidé na internetu legraci.

„A to je ta změna?“ ptá se na twitteru například uživatel Honza Provazník. Ten přidal fotku, na které Pavel s otevřenou pusou předvádí bolestivou grimasu. Pro srovnání dodal snímek se Zemanem stojícím na lyžích.

„Zařval jako lev. Zatímco Zeman jenom stojí a přemýšlí, zda mu dali plenku,“ zastala se současného prezidenta uživatelka Lucy.

Kritiky se dočkal i Babiš

Netrvalo dlouho a pod příspěvkem s prezidenty se objevily i připomínky na Andreje Babiše. Ten totiž před několika dny sdílel video, na kterém cvičí na nafukovacím míči. Mnoho lidí ale zarazilo, že se rozhodl kila shazovat v roláku.

Na facebooku se dočkal Babiš podpory. „Jste borec pane Babiši, nedovedu si představit, že na tom balónu poskakuje Fiala,“ napsala například paní Zdena. Obecně ale převažují spíše kritické komentáře.

„Jen přitahuje mediální pozornost a všichni mu na to furt opakovaně skáčou. Změna v nedohlednu,“ myslí si uživatel Bajker.

Na dotaz, proč cvičí v roláku, odpovídá uživatelka Michaela jednoduše větou: „Protože je to de*il.“ Pan Martin s ní ale nesouhlasí: „Myslíte? Já si myslím, že i de*il by si ty tepláky vzal! Ale tohle je základní vlastnost AB, za každou cenu nebýt věrohodný. A věřte, že on nikdy nezklame, to vidíme téměř každý den v přímém přenosu!“

Zdroj: Novinky, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články