Petr Pavel zveřejnil své plány pro prvních 100 dní. Zpřístupní Hrad, pomůže českým občanům a bude cestovat do zahraničí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Prezident Petr Pavel včera představil svůj plán pro prvních 100 dní v jeho nové funkci. Už při inauguraci uvedl, že bude raději kritizován za příliš aktivní start, než aby nedělal nic. Představení plánu podle jeho slov lidem pomůže vnímat, jak dokáže plnit svá slova a sliby.

„Připravil jsem plán konkrétních cílů na prvních 100 dní ve funkci. Po uplynutí této doby mě budete moci posuzovat podle výsledků, nikoli podle slov a slibů,“ uvádí Pavel na svém twitteru.

Pomoc s problémy občanů, otevření Hradu veřejnosti i pravidelná komunikace

Pavlův plán pro prvních 100 dní ve funkci byl zveřejněn na stránkách Pražského hradu. Hned prvním bodem je otevření Hradu veřejnosti. „Zahájím proces otevírání Pražského hradu veřejnosti. Bezpečnostní opatření uvolním v maximální míře, kterou policie umožní, tak aby odpovídala aktuálnímu hodnocení rizik,“ uvádí prezident.

Dále se chce zaměřit na transparentní a pravidelnou komunikaci, dodržování pravidel v Kanceláři prezidenta republiky a zvyšování politické kultury v zemi. Také plánuje z České republiky udělat spolehlivého zahraničního partnera.

„Navštívím všechny sousední země, setkám se s jejich čelnými představiteli a dohodnu kroky k prohlubování vzájemné spolupráce,“ uvádí Pavel. Dodává, že se také osobně vydá na Ukrajinu. Kromě toho se ale zaměří i na cestování po regionech a na pomoc českým občanům.

Poděkování i kritika

Na sociální síti se setkal Pavel s velkou podporou. Za zveřejnění jeho plánu mu lidé děkuji. „Díky za záměr zprůhlednit proces výběru a nominací ústavních soudců. To je velmi důležité a správné,“ uvedl například Tomáš Nahodil.

Jak se Pavel obával, někteří lidé ale jeho akční jednání také kritizují. V komentářích na iDNES si do něho rýpl například pan Vít: „Tak samozřejmě ambiciózní člen KSČ a důstojník rozvědky musí být připraven. A hlavně bez jakékoli morálky.“

Kritika se na Pavla nahrnula také za pokutu, kterou dostal za chyby ve své kampani. Zaplatit musí celkem 60 000 korun. Podle veřejnosti je to ale pro jeho osobu téměř nulová částka a zasloužil by si víc. Jiní si zase myslí, že o nic nejde a chybu mohl udělat kdokoli.

„Kdo v životě nedostal nějakou pokutu? Trapné, jste pokrytci,“ píše jeden z uživatelů na instagramu. Další pak dodává, že když Pavel dostal 60 000, Babiš by měl za svou předvolební kampaň dostat rovnou kriminál.

Zdroj: Pražský hrad, Twitter, iDNES, Přehledně24, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články