Piráti odmítli jednu českou tradiční zmrzlinu. Babiš se jim za to vysmál

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ivan bartos
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

V politice se vedou spory opravdu téměř o vše a důkazem je tomu i nedávná Babišova kritika na rozhodnutí pirátské strany ohledně předvolební kampaně. „Lízejte, než to zakážou,“ vzkázal na twitteru fanouškům tvarohových zmrzlin. Ty totiž podle Pirátů škodí nejednomu z nás. Informuje o tom iDnes.cz.

V rámci předvolební kampaně se každá strana snaží vytvořit co nejvíce reklamních předmětů a získat si voliče na svou stranu. Piráti a Starostové se letos rozhodli, že budou lidem rozdávat zmrzlinu.

Jenomže až po dlouhé diskusi, která vyvolala úsměv na tváři nejen občanů republiky, ale i samotným politikům, se shodly strany na tom, jakou zmrzlinu že to voliči dostanou. Nebudou jim totiž přeci dávat takovou, která za sebou zanechává uhlíkovou stopu.

Jahodový sorbet na nervy

Mezi prvními návrhy byl tradiční český tvarohový nanuk Míša. Jenomže ten velmi rychle sklidil kritiku. Míša sice vyšel nejlépe podle ekonomických průzkumů, jak píše iDnes.cz, neshodoval se ale s ekologickými stanovisky Pirátů ani Starostů.

„Jsme strana ekologická, tak někteří řešili jeho uhlíkovou stopu, alergie nebo vůbec použití mléka. I mezi námi jsou vegani,“ prohlásil Štěpán Hofman, manažer starostů, za kterého pro média promluvil jeho manažer.

Nakonec zvítězil přírodní jahodový sorbet, který má podle Bartoše nejen symbolizovat jejich snahu o ekologickou zemi, ale je navíc ze sladkého ovoce a lidé si zaslouží osladit nervy, které mají pocuchané nejen z koronavirové krize, ale také z toho, jak se Česko zadlužuje a zaostává za Evropou.

Babiš se jim směje

„Už jste četli, jak Piráti vymýšleli ideologicky správnou zmrzlinu? Něco tak šíleného si snad nikdo z nás neumí představit,“ napsal Andrej Babiš na svém twitteru a sklidil částečně souhlas a částečně kritiku voličů.

„Řešili uhlíkovou stopu, kterou mají naše krávy, stejně jako všechny krávy světa, a za žádnou cenu nechtěli zmrzlinu z jejich mléka,“ dodal humorně. Zatímco někteří lidé jeho snahu o vtip ocenili, jiné jenom naštval.

Stejně tak je to ale i v případě Pirátů a Starostů. Zatímco někteří lidé jejich nápad oceňují, mnohým připadá jako nesmyslný a svou oblíbenou tvarohovou zmrzlinu si vychutnají pravděpodobně jinde, než na jejich předvolební kampani.

Zdroj: Twitter, iDnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články