Piráti zahájili ostrou fázi předvolební kampaně. Skromně představili body, kterými pomohou republice s řešením krize

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
piratska strana ivan bartos
Zdroj: Stanislava Benešová / Právo / Profimedia

Piráti v pondělí 5. září oficiálně zahájili ostrou fázi kampaně do komunálních a senátních voleb. Rozhodli se, že pojmou celou situaci skromně a vyrazili do akce s heslem: „Odvaha dělat, co je správné“. Na zahájení poslední fáze kampaně objasnili, že se chtějí věnovat především otázce energetiky.

Jak píše oficinální tisková zpráva zveřejněná na webu České pirátské strany, představili Piráti pětici opatření, pomocí kterých se chtějí v následujících týdnech věnovat zlepšení energetické situace v České republice, se kterou vláda už dlouho  bojuje.

„Dnes se úspěšně podílíme na vedení tří největších českých měst. Daří se nám zlepšovat život i v dalších obcích po celé naší zemi. Věřím, že nám voliči dají důvěru, abychom v tom mohli pokračovat. Každý z našich kandidátů a kandidátek, ať už do vedení radnic či Senátu, má za sebou kus odvedené práce a jasný plán, jak na ni navázat, aby se v naší zemi žilo lépe,“ řekl v úvodu akce Ivan Bartoš.

Žádná velká akce

Piráti několikrát upozornili, že kolem své kampaně nechtějí dělat žádnou velkou akci. V současné době je podle nich potřeba projevit spíše skromnost a ukázat lidem, že se žádný z politiků strany nepovyšuje nad ostatní. O tom se zmínil Bartoš i na svém twitteru.

„Neděláme k zahájení velkou akci, v současné krizi se to ani nesluší. Do akce ovšem razantně jdeme v obcích a v Senátu. Máme plán a máme ODVAHU DĚLAT, CO JE SPRÁVNÉ,“ napsal na sociální síti. Poukázal tím na článek serveru Seznam Zprávy, který popsal rozdíl mezi kampaní Pirátů a hnutí ANO.

To totiž pod vedením Andreje Babiše zahájilo kampaň naopak ve velkém stylu a dalo najevo, že si může dovolit luxus, rozdávání kšiltovek a dalších reklamních předmětů a celkově velkolepou akci. Piráti naproti tomu s ničím takovým nechtějí být spojováni.

Pomoc v pěti bodech

Piráti ve své kampani představili 5 bodů, pomocí kterých lze podle jejich slov energeticky pomoci městům i obcím. Prvním je naprostá nezávislost měst a obcí na státní energetice. „Za prvé chceme dosáhnout maximální energetické nezávislosti a soběstačnosti obcí i měst. Pustíme se do budování komunitní energetiky a uspoříme energie i peníze, které pak obce mohou využít třeba na založení nové školky,“ řekl Bartoš.

Následně chtějí Piráti také pomoci se vzděláváním českých občanů v oblasti energetické situace u nás, ukázat lidem možnosti šetření a dát všem šanci mít přehled o tom, co se děje a co přesně to znamená. Kromě energetické otázky se Piráti hodlají věnovat také tématu bydlení.

„Zásadní pro nás také je, aby bylo pro lidi dostupné a cenově přijatelné bydlení. Usnadníme i život rodinám s dětmi zajištěním kvalitní předškolní péče s dostatečnými kapacitami. Obdobně budeme postupovat u škol. Zasadíme se rovněž o pestrou, a hlavně dostupnou nabídku sociálních služeb,“ ujistil.

Po něm na závěr promluvil i pražský primátor Zdeněk Hřib, který ujistil, že Praha se bude pod dohledem Pirátů i nadále rozvíjet. Ten sdílel na svém facebooku také video z tiskové konference. „Chceme pokračovat v nastaveném tempu rekordního rozvoje Prahy a řešit aktuální problémy pomocí inovací,“ uvedl.

Zdroj: Česká pirátská strana, Facebook, Seznam Zprávy, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články