Po uzavření se opět otevřely některé vládní budovy. Kam všude je možné zajít?

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Lichtenstejnsky palac
Zdroj: Shutterstock

Několik měsíců byly z důvodu pandemie zavřené veškeré vládní budovy, které bylo dřív možné navštívit. To se však změnilo tuto sobotu, kdy spousta z nich znovu přivítala návštěvníky. Informuje o tom ČTK.

Otevření se dočkal například Lichtenštejnský palác nebo vila bývalého prezidenta Edvarda Beneše a jeho manželky Hany Benešové.

Lichtenštejnský palác se nachází na pražské Kampě a většinou slouží jako reprezentační prostory pro premiéra. V sobotu bylo možné účastnit se dvou komentovaných prohlídek.

Stejně tak své dveře otevřel další vládní objekt, a to vila někdejšího československého prezidenta Edvarda Beneše, která se nachází v Sezimově Ústí na Táborsku.

V obou případech museli mít návštěvníci zakrytý nos a ústa a museli dodržovat veškerá protikoronavirová opatření.

Návštěva některé z vládních budov byla možná naposledy v září loňského roku. Proto je znovuotevření skvělou zprávou a dalším znamením, že boj s pandemií se snad chýlí ke konci.

Další návštěvy budou možné

První den znovuotevření těchto objektů připadl právě na minulou sobotu. Komentované prohlídky Benešovy vily bude možné absolvovat každý víkend v červnu, v září a v říjnu.

Lichtenštejnský palác bude také možné navštívit, a to během červencových svátků. Tuto informaci prozradila Ivana Krejčiříková z tiskového oddělení Úřadu vlády.

V paláci bydlela i královna Alžběta II.

Lichtenštejnský palác je považován za jeden z nejrozšířenějších paláců v Praze. V druhém patře se nachází apartmány, ve kterých bývají ubytovaní politicky významní hosté, kteří do Prahy zavítají. Řadí se k nim například britská královna Alžběta II., španělský král Juan Carlos nebo japonský císař Akihito.

V přízemí můžeme najít salónky, které slouží k pracovním i přátelským posezením. Na každou prohlídku je třeba registrace předem vzhledem k omezenému počtu návštěvníků uvnitř objektu.

Autor: Julie Bordášová



Související články