Počasí během týdne bude nevyzpytatelné. Díky těmto informacím vás nic nezaskočí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pocasi prehled
Zdroj: sondem/Shutterstock

Ani v tomto týdnu moc nepočítejte s tím, že bude sluníčko. Ačkoliv budou v tomto týdnu tropické dny, budou současně více převažovat dny oblačné a ojediněle se můžou vyskytnout nejen dešťové přeháňky. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu.

Ačkoliv se budou teploty začátkem tohoto týdne pohybovat i kolem třiceti stupňů, meteorologové informují o tom, že se v nadcházejících dnech i ochladí. Začátkem víkendu a koncem celého týdne ale očekávejte úplně jiné počasí.

V týdnu bude počasí jako na houpačce

K dnešnímu počasí se vyjádřil meteorolog z ČHMÚ Marjan Sandev: „V pondělí bude většinou polojasno, v severovýchodní polovině území zpočátku oblačno až zataženo s deštěm, přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ráno v Čechách budou místy, jinde ojediněle mlhy.“

Úterý bude spíše polojasné až jasné. V ranních hodinách podle meteorologů očekávejte mlhy. Nejvyšší teploty budou dosahovat 17 až 13 °C. K večeru bude počasí na našem území rozmanité, nicméně měli byste být obezřetní.

Od jihozápadu bude v odpoledních hodinách a večer přibývat oblačnosti a bude více zataženo. V některých oblastech se mohou ojediněle objevit i bouřky, ty v některých případech mohou být i silné. Teploty budou kolem 27 až 31 °C na jižní Moravě až 33 °C.

Že bude počasí opravdu rozmanité potvrdil i odborník. „Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami,“ sdělil Sandev z Českého hydrometeorologického ústavu pro server iDNES.cz.

„Ve středu bude převážně oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky a místy bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty budou od 20 °C na západě a po 31 °C na jihovýchodě,“ informuje web o počasí v půlce týdne.

Ve čtvrtek bude počasí oproti předchozím dnům o poznání chladnější. Na většině našeho území počítejte se zataženou oblohou, ojediněle i s bouřkami. Denní nejvyšší teploty budou kolem 22 až 26 °C, na jihovýchodě až 28 °C. Noční teploty klesnou na 13 až 17 stupňů.

Víkend bude teplejší

Ani v pátek se na počasí nic nezmění podle informací ČHMÚ. Na většině území opět očekávejte zataženou oblohu, přeháňky s deštěm a někde se mohou vyskytnou i bouřky. Nejnižší noční teploty budou opět 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

„Na víkend zatím předpokládáme oblačno až zataženo, na většině území déšť, přeháňky, ojediněle bouřky,“ řekl Sandev pro iDNES.cz. O víkendu by mělo ubývat oblačnosti s tím, že denní teploty budou dosahovat až 26 °C.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články