Počasí: Dnes začíná astronomické léto. Kdy se dočkáme deště? Meteorologové znají odpověď

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
pocasi teplo dest zena
Zdroj: Shutterstock

Už jste se těšili, že po horkém víkendu nám dnes dopoledne matka příroda přinese příjemné letní přeháňky? V takovém případě vás zklameme. Dnešní den totiž ještě bude ve znamení dusna a veder. Bouřky a déšť přijdou později. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpovědi počasí nás v neděli trochu zmátly. Uváděly, že bychom se bouřek měli dočkat už dnes přes den. Teď to ale vypadá, že udeří až v pozdějších hodinách.

Bouřky by nás ale měly provázet celý pracovní týden. Dle informací iDnes.cz by měly být silné, jelikož jim napomáhá teplý a vlhký vzduch, který se bude na našem území udržovat.

Cítit se budeme jako v prádelně

„To jsme se o víkendu zahřáli, co říkáte? Víkend byl přesně podle gusta milovníků tepla – také nedělní odpolední teploty stoupaly vysoko – nouze nebyla o 34 °C – např. v Plzni-Bolevci, v Brandýse nad Labem nebo na stanici Neumětely a Tuhaň. V Praze-Karlov bylo 33,9 °C,“ píše na svém instagramu meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dagmar Honsová (@dagmar.honsova)

Pondělí se bude nést v duchu velmi teplého počasí. Ochlazení přijde pozvolna. Dnes navíc začíná astronomické léto. Teploty by dle Honsové měly jít dolů jen pozvolna.

„Od vysokých teplot si odpočinou spíše jen za západě území, ale naši pocitovou teplotu, tedy subjektivní vnímání teploty lidským organismem, bude výrazně zvyšovat vysoká vlhkost vzduchu. Cítit se budeme jako v prádelně. Proto i následující týden bude přinášet zátěžové počasí na naši kondici,“ říká Honsová.

Přeháňky a teplo celý týden

A co další dny? V úterý se na našem území vyskytnou přeháňky, místy bouřky. Ty však mohou být ojediněle velmi silné. Tepoty dosáhnou až 28 stupňů Celsia. Jinak bude oblačno až zataženo.

Ve středu nás čeká oblačno až polojasno, na chvíli se může obloha i zatáhnout. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 26 stupňů Celsia, na východě to pak může být o dva stupně více. Podobně na tom bude počasí ve čtvrtek a v pátek.

Zdroj: ČHMÚ, iDnes.cz, Instagram Dagmar Honsové

Autor: Marek SlaninaSouvisející články