Počasí: Vyhlížíte bouřky? Meteorologové řekli, kdy udeří a jakých teplot se dočkáme příští týden

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Mladi lide uzivaji pocasi
Zdroj: Shutterstock

Český hydrometeorologický ústav nám slibuje bouřky už od minulé soboty. A kde nic, tu nic. Prý se jich ale možná dočkáme tuto sobotu. Konec týdne by měl být převážně zatažený a s přeháňkami a příští týden se můžeme těšit na tropy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Hlasujeme pro to, aby se víkend přesunul na jiné dva dny v týdnu než sobota a neděle. Jako na potvoru se vždy paříme v redakci, když je venku krásně a slunečno a člověk by byl nejraději někde v parku nebo v hospodě na zahrádce s oroseným půllitrem piva.

V týdnu se paříme a o víkendu prší

A když se ve čtvrtek podíváme, jak bude o víkendu, hlásí bouřky s následným ochlazením. A přitom bychom skutečně ocenili to krásné, teplé a slunečné počasí, které jsme celý pracovní týden pozorovali za okny.

Bývá to tak skoro pravidelně. Ačkoliv musíme zmínit, že bouřky, které nám meteorologové slibovali již na minulou sobotu, se vlastně nedostavily, a tak jsme si mohli to krásné víkendové počasí přece jenom neplánovaně užít. Alespoň z toho parku, když už jsme všechny větší výlety kvůli nepříznivé předpovědi zrušili.

V pátek to ještě půjde

Začátek pátečního dne by mělo být lehce zataženo a postupně během celého dne by mělo oblačnosti přibývat. Místy se mohou vyskytnout i přeháňky, nebo dlouho slibované bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 a 27 stupni Celsia. Nejnižší mezi 11 a 15 stupni Celsia.

Víkend bude horší

Na víkend k nám zavítá studená fronta. První víkendový den bude podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu zatažený a oblačný.

Noční teploty klesnou opět na 11 až 15 stupňů Celsia a přes den bude i přes oblačnost stále mezi 23 a 27 stupni Celsia. Na většině území můžeme čekat přeháňky a ojediněle i bouřky.

Neděle se bude zase postupně vyjasňovat, ale po sobotních přeháňkách a bouřkách nás čeká ochlazení. Přes den bude polojasno až oblačno a od jihozápadu se bude obloha postupně vyjasňovat.

V noci bude pouhých 9 až 13 stupňů Celsia a přes den 18 až 22 stupňů Celsia.

Příští týden bude zase krásně

S končícím víkendem a nástupem do práce se počasí bude postupně zlepšovat až na tropické třicítky. V pondělí bude převážně jasno a nejvyšší denní teploty budou opět mezi 23 až 27 stupni Celsia.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, iDnes.cz

Autor: Julie BordášováSouvisející články