Počasí na tento týden: Čekají nás mlhy i obleva

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Pocasi
Zdroj: Profimedia

Minulý týden zasypala Českou republiku bohatá sněhová nadílka. Mnoho lidí zajímá, zda vydrží až do Vánoc. Podle meteorologů nikoliv, s největší pravděpodobností nepřežije ani tento týden, a to dokonce ani na horách. I tam se totiž chystá obleva.

K mírnému oteplování bude na našem území docházet postupně. Zatímco na začátku týdne se budou denní teploty pohybovat ještě i pod bodem mrazu, od středy už bude teplota kolem plus 2 až plus 6 stupňů Celsia, a to až do neděle.

Dlouhodobější předpověď naznačuje, že se další týden bude opět ochlazovat, a to kvůli chladnějšímu vzduchu, který dorazí do střední Evropy ze severu.

Celý týden pod mrakem

Celý týden bude ve znamení oblačnosti, na většině území České republiky bude zataženo až oblačno. Jen výjimečně se bude přechodně objevovat polojasná obloha

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) uvádějí, že se během celého týdne může objevovat slabý déšť, sněžení či mrholení.

Pozor na ledovku

Ještě dnes by si měli dát řidiči pozor, neboť avizované srážky mohou namrzat, a na některých místech se tak může tvořit slabá ledovka. Uvedl to ČHMÚ na svém facebooku. V dalších dnech se už toto nebezpečí nepředpokládá.

Budou se také hojně objevovat mlhy, a to nejen dnes. „S místními mlhami a nízkou oblačnosti musíme počítat i v dalších dnech,“ uvádí na svých stránkách ČHMÚ.

Sníh — možná za týden

A jak to tedy bude tento týden se zbývajícím sněhem? „Sníh v nížinách během tohoto týdne zmizí a postupně bude odtávat i na horách,“ uvádí ČHMÚ na sociálních sítích.

Lyžaři a další milovníci zimních sportů ale nemusí ztrácet naději. Po víkendu by se mělo znovu ochladit, není tedy vyloučeno, že sníh opět napadne. Na informaci, zda budou letos bílé Vánoce, si budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: Ceskenoviny.cz, ČHMÚ, Facebook

Autor: Markéta MladáSouvisející články