Policie našla tělo pohřešované Češky v Británii

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Srncova Petra
Zdroj: Profimedia

Občanka České republiky se pohřešovala již dva týdny. V sobotu požádala Británie o pomoc veřejnost a do pátrání se zapojila i česká policie. Ta řešila, zda se žena náhodou nevrátila domů. Bohužel, případ jejího zmizení má tragický konec. Její tělo našli londýnští policisté včera dopoledne.

Pohřešovanou ženou byla Petra Srncová, která poházela z Uherského Hradiště. Současné bydliště měla ale v jižním Londýně. V Anglii se živila jako asistentka zdravotního personálu v dětské nemocnici.

Londýn požádal veřejnost

To byl také jeden z důvodů, proč se o případ zmizelé Češky začala zajímat i britská poslankyně Harriet Harmanová. „Mám pocit, že všichni máme obzvlášť velkou zodpovědnost, abychom se ji pokusili najít, protože byla mimo svoji rodnou zemi, pryč od rodiny a pracovala tady pro naše zdravotnictví,“ uvedla podle CT24.cz Harmanová.

Poslankyně v sobotu vyzvala na své tiskové konferenci veřejnost ke spolupráci. K výzvě se přidali i tamní zdravotníci na svém Twitteru. Zareagovala také česká policie, která začala ženu hledat i doma v České republice. Jak se ale dnes ukázalo, marně.

Ztratila se po cestě domů

Podle britské policie byla Petra naposledy viděna 28. listopadu večer, když odcházela ze své služby domů, do čtvrti Camberwell. Kamery ji zachytily, jak si vybrala peníze a poté nastoupila do autobusu, který ji měl odvést domů. Pak už ji nikdo neviděl.

Dnes ve večerních hodinách ale vyhasla veškerá naděje. Nález těla, které s největší pravděpodobností patří zmizelé Češce, potvrdil i ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek na svém twitterovém účtu.

Tragický konec

„Velmi smutná zpráva: Britská policie dnes odpoledne našemu zastupitelskému úřadu v Londýně bohužel potvrdila, že nalezla tělo pohřešované české občanky. Příčina úmrtí se vyšetřuje. S ohledem na rodinu nebudeme k případu sdělovat více informací. Upřímnou soustrast,“ stojí v prohlášení.

Tělo ženy mělo být nalezeno dnes v dopoledních hodinách v parku v jižním Londýně. Na místo hned dorazily detektivové a zahájili sběr forenzních důkazů.

Příčina smrti, ani žádné další informace nebyly prozatím zveřejněny. Faktem ale zůstává, že už během pátrání po Petře Srncové byl jeden muž britskou policí zadržen. Nakonec byl ale propuštěn na kauci. Zda měl s případem něco společného, se zřejmě záhy ukáže.

Zdroj: CT24.cz, Idnes.cz, Theguardian.com

Autor: Markéta MladáSouvisející články