Počasí: Tropy vystřídají bouřky. Teploty koncem týdne budou neskutečné

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bourka dest leto
Zdroj: Alex Linch / Shutterstock.com

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se na Moravě a ve Slezsku v půlce týdne vyskytnou bouřky. A na většině území České republiky se dá očekávat ne zrovna moc vlídné počasí.

Od půlky tohoto týdne bude na většině míst deštivo a vyskytnou se přeháňky. V Čechách počítejte spíše se zataženou oblohou. Podle meteorologů by mělo být převážně polojasno na většině území, ale na Moravě a ve Slezsku by lidé měli počítat s přeháňkami i během dne.

Pro Jihomoravský, Zlínský, Moravskoslezský a Olomoucký kraj pak také platí výstraha před vysokými teplotami. Tu vydali meteorologové. Na Moravě a ve Slezsku by totiž měly být teploty o něco vyšší než v Čechách, a to 27 až 33 °C.

Meteorologové dali několik výstrah

Český hydrometeorologický ústav také uveřejnil několik dalších výstrah. První se týká omezené zátěže v poledních i odpoledních hodinách. Lidé by měli dodržovat pitný režim a nevystavovat sebe a své domácí mazlíčky přímému slunci. Varují i před požáry.

V oblastech nad 1000 metrů budou teploty kolem 17 °C. V Jeseníkách a Beskydech kolem 23 °C. Vítr podle meteorologů bude severozápadní a později severní. Bude proměnlivý a bude dosahovat maximální rychlosti 2–6 metrů za sekundu.

pocasi boure

Zdroj: muratart/Shutterstock

V půlce týdne bude polojasno až oblačno, přechodně zataženo. Od jihu můžeme očekávat místy déšť, někde se mohu objevit i bouřky.

Ke čtvrtečnímu ránu začne oblačnosti ubývat. V Čechách dokonce mohou klesnout teploty až na 14 °C. Očekává se také silnější vítr.

Čtvrtek bude převážně oblačný, ale v odpoledních hodinách počítejte s větším počtem přeháněk. Na Moravě a ve Slezsku počítejte i s případnými bouřkami. Na jihovýchodě může být až neskutečných 37 °C.

Konec týdne bude chladný

Na území České republiky podle meteorologů lze očekávat vyšší počet bouřek, ty na některých místech mohou zesílit. V některých lokalitách lze počítat se srážkami deště kolem 50 mililitrů. Mohou se objevit i kroupy a náraz větru může dosahovat až 90 kilometrů za hodinu.

Pátek bude ve znamení nižších teplot a lze na našem území očekávat více dešťů. Víkend na tom nebude podle ČHMÚ o moc lépe. Bude totiž oblačno až polojasno, bouřek se také nezbavíme. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají až na 27 °C.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Ivan GlaserSouvisející články