Podmínky ve StarDance se vyostřují. Přitvrzování v omezeních nebere konce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
simona babcakova
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Taneční soutěž StarDance se letos potýká s jedním problémem za druhým a na svědomí má většinu z nich koronavirová pandemie. Začalo to už před několika týdny, kdy v karanténě skončila po pozitivním testu moderátorka Tereza Kostková. Od té doby ale situace nebere konce.

Celá řada soutěžících musela do karantény, na jeden díl tak dokonce došlo k rošádě mezi jednotlivými tanečními partnery, kteří koronavirovou vyřazovačku ustáli. Ti se mohli po skončení karantény vrátit ke svým původním tanečníkům, jenomže ani tím to neskončilo.

Skončit totiž teď musela i jedna soutěžící, herečka Simona Babčáková. Ta údajně StarDance opouští kvůli nemoci, a i když není zcela jasné, zda jde o covid, nebo o nějakou virózu, tvůrci pořadu nenechávají nic náhodě a přitvrzují na opatřeních, která omezují především samotné soutěžící.

Žádné kontakty v šatnách

Prvním výrazným opatřením je podle všeho zákaz vzájemného kontaktu soutěžících v šatnách. Ti mohou tak využívat pouze prostory, které jsou každému z nich vyhrazeny, a nesmí u toho navštěvovat své kolegy a konkurenty. Někteří se nechali slyšet, že je to skoro jako na dětském táboře.

Také občerstvení dostávají nyní soutěžící přímo do šaten a není již na společných místech jako dříve. Tím se tvůrci snaží docílit co nejmenšího shlukování lidí. Soutěžící jsou ale omezeni i při tréninku. Ten totiž probíhá ve společných prostorách.

Každý pár si musí hlídat rozestupy od ostatních, což je během tance poměrně náročné. Zkoušky přitom probíhají od pátku do sobotního dopoledne a právě tento čas byl označen jako nejrizikovější. Těmito pravidly bohužel výčet ještě rozhodně nekončí.

StarDance bez diváků?

Již několikrát bylo zmíněno, že StarDance bude letos zakončen zcela bez živého publika. A ačkoli je to zatím jenom teorie, uvažuje se o tom v poslední době čím dál více. Z hygienických důvodů by pak páry tančily jen před porotou a prázdným sálem.

Sledovat by je samozřejmě mohli diváci u televizních obrazovek. Děje se tomu tak u mnoha verzí soutěže v zahraničí a je možné, že se jimi Česká republika již brzy inspiruje. „V kontaktu s hygienou jsme průběžně a samozřejmě se řídíme jejími pokyny,“ řekla už na začátku týdne mluvčí ČT Karolína Blinková.

„Zdraví účastníků, štábu i diváků je pro nás nejdůležitější,“ dodala pro média. Není jasné, jak bude celá soutěž nakonec pokračovat, ale prozatím ti, kteří doufali po nemoci Terezy Kostkové v lepší situaci, musí bohužel jenom zaplakat nad tím, že se stal přesný opak.

Zdroj: Blesk, sipdenik.cz, ahaonline.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články