Policie začíná stíhat Dominika Feriho. Obvinila ho ze znásilnění

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Feri Dominik
Zdroj: PETR TOPIč / MAFRA / Profimedia

Pražští kriminalisté dnes začali stíhat bývalého poslance za TOP 09 Dominika Feriho pro trestný čin znásilnění. Informace se objevila na webu pražské policie. Ačkoliv nebylo uvedeno jméno podezřelého, je zřejmé, že se jedná o Feriho. Ten to totiž nepřímo potvrdil i na svém instagramu.

Trestní stíhání je vyústěním aféry, která započala na jaře loňského roku. Tehdy velice populární politik, zvláště u mladších voličů, byl několika ženami obviněn z nevhodného sexuálního chování, a dokonce i ze znásilnění.

Následkem toho se okamžitě stáhl z veřejného i politického života. Pozastavil své členství v TOP 09 a nekandidoval ani v podzimních volbách. Pro TOP 09 to byla značná komplikace, právě na něm byla totiž z velké míry postavena předvolební kampaň.

Hrozí mu až deset let

Po tři čtvrtě roce prověřování policie nyní zahájila trestní stíhání. Podle webu Aktuálně by mělo být obětí Feriho jednání hned několik. Podle jejich zdroje, který má být blízký policii, jich ale není více než pět. U všech se také nemusí jednat o znásilnění, ale o trestný čin ve stádiu pokusu.

Pražští policisté také zveřejnili, jaký trest Ferimu hrozí. „V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi, jelikož je stíhání vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti,“ uvedl podle iDNES mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Jedné z potenciálních obětí nejmladšího zvoleného poslance totiž bylo sedmnáct let. Zákon na ni tedy pohlíží jako na dítě starší 15 let.

Měl dívky zvát domů a chovat se hrubě

Vyšetřování Feriho začalo potom, co Deník N a A2larm zveřejnily výpovědi několika desítek žen a dívek, vůči kterým se měl Feri chovat hrubě až násilně.

Většina z nich popisovala velmi podobný scénář. Feri je oslovil na sociální síti a nějaký čas si s nimi dopisoval. Poté je pozval na společné osobní setkání. Nakonec je vzal ke známým či k sobě do bytu. Tam se měl chovat nevhodně, a v některých případech i naplnit skutkovou podstatu trestného činu znásilnění.

Feri tvrdí, že je nevinný

Feri od počátku svou vinu odmítal. Nařčení ze sexuálního násilí označoval za lživou a pomlouvačnou kampaň. Nakonec ovšem přiznal, že ne vždy bylo jeho chování k opačnému pohlaví zcela vhodné.

„Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám,“ napsal tehdy na svůj instagram.

K situaci se vyjádřil i dnes. „Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci. Doufám, že s vámi brzo budu komunikovat jako dřív,“ napsal na sociální síť Feri.

Zdroj: iDNES, Instagram,Zprávy Aktuálně

Autor: Markéta MladáSouvisející články