Policisté v Praze museli skočit na šlapadlo. Nakonec pro výtržníka museli do vody

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
praha vltava slapadla
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Honička, která proběhla včera v Praze, skončila ve vodě. A to doslova, protože pronásledovaný muž skočil do Vltavy a chtěl mužům zákona uplavat. Ti si vzali na pomoc šlapadlo.

Zásah vypadal jako z natáčení akčního filmu. Internetem koluje video, které zachycuje policisty v akci, jak nakonec muže dostihnou a dostanou ho na břeh, kde mu nasadí želízka. Šlapadlo ale nebylo ideálním vozidlem, nakonec jim proto pomohl dobrovolník s motorovým člunem.

Výtržník se snažil policistům uplavat

Incident se stal kolem poledne u Slovanského ostrova, kam byli policisté přivolaní kvůli výtržníkovi. Ten byl podle svědků agresivní na lidi, kteří se báli o své zdraví. Policisté přijeli na místo, chtěli muže zadržet, ale všichni byli svědky velmi zajímavé scény.

Muž totiž před policisty skočil do vody a snažil se jim uplavat. Celou akci zachytila kamera policie a video se stalo během několika hodin velmi populární. Také v akčních filmech se přece policisté snaží využít všechny prostředky, které mají zrovna při ruce.

Nejinak tomu bylo i v případě, který se stal u Žofína. Muž využil toho, že policisté nemají po ruce žádné plavidlo, skočil do vody a měl tak výhodu. Policisté na šlapadle ho nemohli dohnat. Nakonec se jim nabídl muž s motorovým člunem.

Muž skončil s epileptickým záchvatem v nemocnici

S jeho pomocí pak výtržníka chytili, když k němu několik z nich vyskákalo z člunu do vody. Policejní mluvčí Jan Daněk k tomu řekl: „Každý, kdo se někdy svezl na šlapadle, asi uzná, že to není zrovna nejobratnější stroj.“

„A plavec měl proto chvíli výhodu v manévrování, rychle měnil směr plavání a nedařilo se ho lapit,“ uvedl pro Pražský deník. Policistům se podařilo dostat agresivního muže na loď a poté na břeh. Následně skončil v nemocnici s epileptickým záchvatem.

„Až bude z nemocnice propuštěn, tak s ním budou policisté řešit jeho jednání jak před jejich příjezdem, tak i následný pokus o uplavání,“ dodal ještě Daněk pro Blesk. Agresivní muž tak bude mít co vysvětlovat. Video z akce najdete na twitteru Policie ČR.

Zdroj: Novinky, Pražský deník, Blesk, Twitter

Autor: Raina TomanováSouvisející články