PPF už nemá pozemky v Rusku. Kvůli válce na Ukrajině je prodala pod cenou

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
skupina ppf
Zdroj: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Finanční skupina PPF prodala své pozemky v Rusku a stahuje se z projektů, které jsou na území této země. Podle listu Kommersant odprodala 200 hektarů pozemků nejen v hlavním městě Ruska.

Ruské regiony už také PPF opustila. Novým vlastníkem se podle všeho stala skupina ICT, kterou vlastní Alexandr Nesis. List se odvolává na databázi Spark-Interfax. PFF podle některých odborníků pozemky musela prodat pod cenou nebo s výraznou slevou.

Finanční detaily prodeje nejsou známé

Prodej potvrdil mluvčí PPF Leoš Rousek, ale žádné detaily prozatím nejsou známé, napsal server Seznam Zprávy. Podle všeho by součástí obchodu měla být i opce, která by umožnila zpětný nákup v době, kdy by byla ekonomická situace lepší.

Skupiny ICT a PPF jsou partnery už několik let. Do roku 2012 dokonce obě vládly bance Nomos. PPF také vlastní menší podíl v Polymetalu, který je největším producentem stříbra v Rusku. V této společnosti je ICT většinovým akcionářem.

PPF provedla několik transakcí

Alexander Nesis má jmění v hodnotě asi 1,9 miliardy dolarů. Skupina PPF měla provést několik transakcí a převést na společnost DDS LLC několik nemovitostí. Tuto firmu založil Vladislav Resin, který má pod palcem rozvojové projekty skupiny ICT.

Společnost DDS prodala již před několika dny 99,99procentní podíl ve společnosti ISK Klokovo LLC. Není to ale jediná transakce, která proběhla. Od skupiny PPF získala DDS také téměř stoprocentní podíl ve firmě Kvartal-Togliatti LLC a stejný podíl také ve společnosti Logistics-Ufa LLC.

„Skupina PPF zmiňovaná aktiva prodala v rámci své dlouhodobé strategie oborové a geografické diverzifikace,“ uvedl ještě Leoš Rousek. Celý prodej tak byl potvrzený přímo ze skupiny PPF.

Zdroj: Seznam Zprávy

Autor: Raina TomanováSouvisející články