Pravda vyšla najevo. Co prozradil nápis na hrobě Libuše Šafránkové?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
rozlouceni libuse safrankova
Zdroj: Ladislav KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Libuše Šafránková, která zemřela pouhé dva dny po svých 68. narozeninách, byla pochována v rodinném hrobě ve Šlapanicích na Moravě. Fotografie přímo ze hřbitova ukazují pravdu o jejím jméně.

Libuška totiž dostala jméno po své mamince, která se dožila 71 let. Její tatínek Miroslav Šafránek zemřel předčasně, v pouhých 54 letech – podlehl otravě krve.

Sama Libuška se nikdy nesmířila s tím, že odešel tak brzy. Nyní se konečně znovu potkali, budou vedle sebe odpočívat navěky.

Libuška byla na svém otci závislá

Její tatínek se jí hodně věnoval, byla na něm doslova závislá. Naučil ji mnohým věcem, také ji podporoval v její filmové kariéře.

Sám se věnoval muzice, a proto není divu, že se na parte Šafránkové objevila fotografie právě s jejím otcem.

Po otci se ale přitom jmenuje její sestra Miroslava Šafránková, která si zahrála například ve filmu Jak svět přichází o básníky. Společně si sestry zahrály ve filmu Malá mořská víla.

Na poslední rozloučení s Libuší Šafránkovou přijel také vdovec Josef Abrhám, který ale nevypadal vůbec dobře. Byl pohublý a bez vozíku by se nemohl hýbat.

Podle informací, které přinesl deník Blesk, trpí neurologickým onemocněním. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo se zádušní mše zúčastní.

Veřejnost měla možnost rozloučit se se slavnou herečkou 25. června od 10 do 14 hodin v kostele svaté Anežky Českédivadlo za branou v Praze na Spořilově. Na stejném místě se pak od čtyř odpoledne konal pohřeb pouze pro zvané hosty. Rodina si na pohřbu nepřála žádné politiky.

Výjimku měl ministr kultury Lubomír Zaorálek, který s pohřbem pomáhal synovi Libuše Josefu Abrhámovi mladšímu. „Už běží kampaň před podzimními volbami a rodina si skutečně žádné zviditelňování politiků nepřeje,“ nechali se slyšet lidé z organizačního týmu. Rodině ale zaslali věnce na rozloučení například prezident Miloš Zeman nebo premiér Andrej Babiš.

Popelčina smrt zasáhla televizní diváky nejen u nás

Filmovou pohádku Tři oříšky pro Popelku milují nejen Češi, ale také diváci v zahraničí, hlavně v Německu.

Než se stala slavnou herečkou, působila Šafránková v Krejčově Divadle za branou, figurovala také v Národním divadle, v roce 1972 se stala členkou Činoherního klubu. Za Josefa Abrháma se vdala v roce 1976, spolu počali jediného syna.

Na svém kontě má Libuška Šafránková nespočet hereckých rolí. Kromě zmíněné pohádky si zahrála například ve filmech Brácha za všechny peníze, Vrchní, prchni!, Třetí princ nebo Obecná škola. V roce 2008 zvítězila v anketě České televize „Hvězda mého srdce“.

V roce 2015 dostala medaili Za zásluhy I. stupně od prezidenta republiky. Podle dostupných informací měla 7. června letošního roku podstoupit operaci, zemřela o dva dny později. Ještě dříve absolvovala zákrok, při kterém jí lékaři odstranili nádor na plíci společně s kouskem plicního laloku.

Autor: Raina TomanováSouvisející články