Pražané už největší los na světě setřeli, teď je na řadě Brno. Zapojit se můžete i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
DomácíKomerční sdělení
Sazka nejvetsi los
Zdroj: Jan Slovi / Sazka

Od čtvrtka 26. srpna do neděle 29. srpna si Pražané mohli v obchodním centru Metropole Zličín setřít políčko na hracím poli vůbec největšího stíracího losu na světě. Teď dostávají stejnou šanci návštěvníci OC Vaňkovka v Brně.

Sazka tímto způsobem láká na finanční i věcné ceny. Šťastlivci si mohou odnést výhry v rozmezí od 50 Kč až do 1 000 Kč, ale také hmotné ceny. Mezi ně patří batohy, sluneční brýle nebo lahve na vodu.

V Praze měla akce úspěch, tento víkend se přesune do Brna

Akce v Praze proběhla za kontroly komisaře z České knihy rekordů Tomáše Hrábka. Ten na místě zjistil, že délka losu je 26,2 metrů a výška 2,5 metru. Největší stírací los na světě pak obsahuje 4 200 hracích polí, což značí stejný počet výher.

Sazka nejvetsi los

Zdroj: Jan Slovi / Sazka

Jak Hrábek prozradil, v České republice mnoho loterních rekordů není. „Jsem rád, že se v České knize rekordů už brzy objeví největší stírací los na světě od Sazky,“ prozradil.

V dalších oblastech už se ale prý Češi činí, protože jsme dle něj velmi hravý národ.

Komisař doufá, že přibude i největší tiket

„Komisaře dělám už opravdu dlouho, a tak jsem posuzoval už spoustu velmi zajímavých věcí. Třeba nejrychlejší vypití piva. Nebo jsem v Praze počítal množství toalet – je tu muzeum, kde nechybí například toaleta Napoleona nebo z ruské vesmírné stanice Sojuz,“ zavzpomínal muž, který rekordy kontroluje už deset let.

Sazka nejvetsi los

Zdroj: Jan Slovi / Sazka

Zažil i pár, které by se daly označit za bizarní. Hned den poté, co zkontroloval na Zličíně los od Sazky, jel Hrábek zaznamenávat nejvíce přejezdů vlaků po uzavřeném mostě mimo jízdní řád.

Jak ale dodal, rád by byl i u největšího tiketu na světě, aby se množství českých loterních rekordů ještě trochu rozšířilo.

Sazka nejvetsi los

Zdroj: Jan Slovi / Sazka

Ve Vaňkovce už je los k vidění, přijít můžete do nedělního večera

Už od pátku 3. září je los k vidění v již zmíněném Brně, kde si mohou kolemjdoucí setřít svou výhru až do neděle 5. září. Podmínkou však je, aby měli Sazka kartu, na níž budou připsány peněžní výhry.

Pro zájemce o ni je připraven v obchodním centru i stánek, kde si ji mohou zřídit. Tam se dozví více i o Kole štěstí a dalších výhodách Sazka Klubu. V Praze se tato možnost osvědčila.

Zdroj: Sazka
Autor: redakceSouvisející články