Předpověď počasí na příští týden: Připravte si hrnek s teplým čajem a topení na maximum

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pocasi dest
Zdroj: Shutterstock

Již tento čtvrtek celá řada lidí očekávala příjezd Martina na bílém koni. Tento scénář se ale letos nenaplnil. A jak se zdá, ještě nějaký čas si na první sníh počkáme. Ani příští týden to totiž nevypadá na sněžení, ale zato se dočkáme hojných dešťů, sychravého počasí a ráno je třeba počítat s mlhami.

Hrnek s teplým čajem a topení na maximum. Takové je doporučení pro příští týden. Od pátku do pátku se na území Čech výrazně ochladí, vyloženě zimní počasí ale nečekejte. Ráno se připravte spíše na zamlžená okénka aut, ačkoli je třeba očekávat i mírné noční mrazíky.

Ranní cestu do práce budou pravidelně komplikovat mlhy, přes den pak bude povětšinou sychravo s mírnými větry. Na déšť se připravte pravděpodobně denně, pokud jste tedy plánovali nějaký ten podzimní výlet, doporučíme ho raději vyměnit za krátkou procházku.

Počasí o víkendu

První víkendový den v tomto týdnu si pravděpodobně příliš neužijete. Ráno zasáhnou Českou republiku mlhy, které mohou být místy i mrznoucí. V Čechách a na Moravě pak budou převážně od západu místy deště či mírné přeháňky. Vítr bude foukat spíše mírný a k večeru se ochladí téměř až k nule.

Podobně tomu bude i v neděli, kdy se ranní mlhy ještě prodlouží a budou na velké části území přetrvávat během celého dopoledne. Ačkoli se místy objeví déšť, nejnižší noční teploty klesnou nakonec pouze na 2 až 6 stupňů Celsia.

Od pondělí do středy

V pondělí se setkáte během dne nejčastěji s mrholením. Žádný výrazný déšť by vás zaskočit neměl, během celého dne ale bude sychravo, a na silnicích si proto dejte dobrý pozor. V úterý zkomplikují situaci opět ranní, ale i podvečerní mlhy. Navíc začne foukat mírný severozápadní vítr.

Ten ve středu zesílí a přidají se také výraznější srážky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 4 až 8 stupňů Celsia, pocitově ale kvůli větru dokonce až na pouhé 2 stupně. V noci se pak dají očekávat teploty okolo 1 až 5 stupňů Celsia.

Počasí koncem týdne

K výrazným změnám nedojde ani ve čtvrtek či v pátek. Počasí bude zatažené a oblačné, místy se objeví sluníčko, v takových případech se mohou teploty dostat na slunných místech až na 12 stupňů. Povětšinu dne se ale budou držet teploty vzduchu spíše okolo 7 stupňů.

Kromě deště a mlhy bude i nadále foukat spíše mírnější vítr, po nějakém sněžení ale prozatím nebudou ani známky. Celý týden se jednoduše ponese ve znamení mrholení a mírných dešťů, které společně s větry představí typické chladné podzimní počasí.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, in-pocasi.cz, meteocentrum.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články