Prezident Petr Pavel představil svůj poradní tým. Oproti Zemanovi lepší, jinak ale žádná sláva, myslí si veřejnost

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: Jiří Koťátko / CNC / CNC / Profimedia

Ústavní právník Jan Kysela, architekt Josef Pleskot, ekonom David Marek nebo podnikatel Tomáš Richter. To jsou některá ze známých jmen, která se objevují v poradnímu týmu Petra Pavla. Oficiálně jeho zástupce představil prezident v pondělí.

„Každý, kdo jde do vedoucí pozice, uzná, že nemůže být expertem na všechno,“ cituje Pavlova slova CNN Prima NEWS. Prezident s hrdostí přiznal, že na některé věci bude poradce rozhodně potřebovat.

Prezident nemusí rozumět všemu

Co se týče ekonomiky, stanou se Pavlovými poradci ekonom David Marek a někdejší šéf důchodových komisí Vladimír Bezděk. Ústavní právo bude mít na starosti Jan Kysela, otázky v sociální oblasti Lucie Poláková, energetiku pak Jakub Maščuch a životní prostředí Ladislav Miko. Tým povede Tomáš Richter.

Na stránkách Hradu Petr Pavel uvádí, že prezident není povinen rozumět úplně všemu. Je ale důležité, aby se dovedl správně rozhodnout.

„Dobrý prezident musí umět definovat cíl a obklopit se těmi nejlepšími odborníky, aby se na cestě k naplňování tohoto cíle mohl odborně a informovaně rozhodovat. Právě to bude hlavním posláním našeho expertního týmu,“ vysvětlil.

Mnoho poradců, špatné obory

České veřejnosti se obecně nový poradní tým prezidenta nelíbí. Podle některých lidí je v něm osob až příliš mnoho. „Možná by bylo pro stát levnější mít za prezidenta vzdělaného člověka, aby nebylo třeba tolik poradců,“ myslí si na facebooku paní Martina.

„Překvapivě nechybí neziskový sektor, překvapivě chybí vzdělávání,“ uvádí na twitteru uživatel Honza, podle kterého se prezident zaměřil při výběru poradců na špatné obory.

„Už jde jen o jediné: aby byli loajální k současné vládě,“ dodává pak pan Vilém. Na druhou stranu někteří lidé připomínají, že v porovnání s předchozím prezidentem je tým Petra Pavla vynikající.

„Skvělý tým, zejména v porovnání s tím, koho tam měl Zeman,“ napsal v komentářích na Seznam Zprávách pan Přemysl.

„Dobrý tým, ale docela mi vadí, že není v týmu žádný odborník na dezinformace. Například Alexandra Alvarová, nebo Ladislav Vrabel,“ rýpl si pak s humorem pan František.

Zdroj: Pražský hrad, CNN Prima NEWS, Facebook, Twitter, Seznam Zprávy

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články