Prezident Zeman se loučí s regiony. Senát je podle něj zlo a za požár v Hřensku může Bursík

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
milos zeman
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman se loučí se svým mandátem. V posledních dnech vyjel do několika regionů a svou rozlučkovou cestu po republice zakončil výletem do Ústeckého kraje. Podíval se tak na místa, která se nějak pojila s jeho působením, a rozloučil se jako prezident s krajem.

„Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou zahájili v pondělí dne 17. října 2022 dvoudenní návštěvu Ústeckého kraje. Na krajském úřadě byli přivítáni hejtmanem kraje Janem Schillerem,“ popisují návštěvu stránky Hradu.

Naopak nevoli se setkáním se Zemanem vyjádřil podle webu Hlídací pes náměstek ústeckého hejtmana Jiří Řehák. „Ústecký kraj navštívil v těchto dnech na pozvání hejtmana prezident Zeman a já byl pozván na setkání se zastupiteli a na oběd prezidenta s vedením kraje. Měl jsem silné argumenty, proč tam jít – mimo jiné z úcty k funkci hlavy státu,“ uvedl na svém facebooku.

Nakonec se ale rozhodl nejít a v příspěvku popsal i veškeré své důvody. „Nemám z toho radost, ale nemohl jsem jinak. Všechny mé případné argumenty pro prezident pošlapal. Přeju mu klid v duši,“ dodal.

Podle webu Hlídací pes Miloše Zemana přesto mají v Ústeckém kraji rádi, ačkoli o něm před pár lety prohlásil, že se Ústí nad Labem zlepšuje a vypadá už jako pět let po válce.

Senát je škodlivý

Během svého pobytu v Ústeckém kraji pronesl prezident několik vět na setkání s davem lidí v Děčíně. Mimo jiné projevil svůj názor na Senát a oznámil občanům ČR, že je podle jeho slov škodlivý. Podle Zemana je horní komora parlamentu škodlivá a zbytečná instituce a slouží jako odkladiště politiků, kteří proti němu neuspěli v poslední prezidentské volbě, píše server Seznam Zprávy.

„Ústava České republiky dává občanům právo na občanskou neposlušnost, to vám žádná vláda, ať levicová, nebo pravicová nebude příliš připomínat. Je to právo zakotvené v Ústavě. Občanská neposlušnost neznamená násilí v ulicích, rozbíjení výloh nebo zapalování aut. Občanská neposlušnost znamená buď účast na demonstracích, nebo stávkách,“ řekl během svého proslovu podle Děčínského deníku.

Vyjádřil se k požáru v Hřensku

Jedním z velkých témat, ke kterému se na svých cestách Zeman vyjádřil, je i poměrně nedávný požár v Hřensku. Podle jeho slov za katastrofu může bezzásahová ideologie, a tedy konkrétně bývalý předseda Strany zelených Martin Bursík.

„Domnívám se, že ho způsobili ti, kteří způsobili i kůrovcovou kalamitu, a to je jeden ministr životního prostředí Martin Bursík,“ sdělil Zeman podle CNN Prima NEWS.

„Dotyčný při interpelacích pronesl: ,Budu vás šokovat, ale jsem přítelem kůrovce.‘ Tento dobrý muž se zřejmě domníval, že kůrovec je zdravotní policie a napadá pouze nemocné stromy. V důsledku této politiky byla kůrovcová kalamita. S tím souvisejí i popadané stromy, které se nechaly volně ležet a vytvořily tak podhoubí pro šíření požáru,“ dodal.

Zdroj: Pražský hrad, Hlídací pes, Seznam Zprávy, Děčínský deník, Facebook, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka Cvrkalová



Související články