Přijel si jen pro dárky a Čaputová se usmívá, protože je to naposledy. Lidé reagují na Zemanovu návštěvu Slovenska

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zuzana Caputova Milos Zeman
Zdroj: Profimedia

Dosluhující prezident Miloš Zeman v pondělí povečeřel ve Vysokých Tatrách se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou. Zahájil tím poslední rozlučkovou návštěvu Slovenska, během které si s Čaputovou vzájemně předali dary.

„Přicestoval na svou poslední, a tedy rozlučkovou návštěvu na Slovensko. Jsem velmi ráda, že si vybral Vysoké Tatry, toto krásné a výjimečné místo, které mají Češi i Slováci rádi,“ cituje ČT24 slovenskou prezidentku.

Album fotek a šperky

Prezident Miloš Zeman obdaroval Čaputovou ručně broušeným flakónem. K němu přidal také náhrdelník a náušnice. Ona mu na oplátku darovala typické slovenské sladkosti a album fotografií ze společných událostí.

Pondělní večeře byla neoficiálním aktem. Až v úterý se Zeman sešel s Čaputovou oficiálně. Poté jednal také se slovenským premiérem Eduardem Hegerem, expremiérem Petrem Pellegrinim a se dvěma bývalými prezidenty Slovenska Rudolfem Schusterem a Andrejem Kiskou.

Usmívá se, protože je to naposledy

Ze setkání Zemana s Čaputovou vzniklo několik fotografií a ty se objevily na sociálních sítích. Lidé si u nich dělají legraci z toho, jak bylo setkání plné hraných úsměvů a dalších přetvářek. Snímky z večeře zveřejnil na twitteru například prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Miloš Zeman nikdy nebyl morálně ani lidsky skutečně českým prezidentem. Stejně jako jeho spolupracovníci nikdy nesloužili zájmům ČR a českého lidu,“ napsal pod příspěvek jeden z uživatelů. „Nebojte, paní Čaputová. Už je to opravdu naposledy,“ dodal další.

Příspěvek o návštěvě prezidenta na Slovensku se objevil i na jeho oficiálním facebookovém profilu. I tam se objevily ohlasy narážející na úsměv slovenské prezidentky. „Co dodat, její úsměv je neupřímný. A nebo spíše oslavný, protože náš pan prezident končí?“ zauvažoval jeden ze sledujících.

„To je smutný konec kdysi rozumného člověka. Zbytečné vyhozené peníze daňových poplatníků. Ale proč ne… To se nám to cestuje a hoduje, když to daňoví poplatníci zaplatí,“ vzkázal Zemanovi další člověk. S tím souhlasí i další komentář, který doplňuje, že Zeman si jel na Slovensko leda tak pro dárky.

Miloš Zeman bude ve svém úřadu působit do března, potom ho vystřídá nově zvolený prezident Petr Pavel. Ten už dříve prohlásil, že jeho první zahraniční cesta povede právě na Slovensko.

Zdroj: Česká televize, Twitter, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová



Související články