Putin válku už objektivně prohrál, prohlásil Zeman. A špatnou vládu je třeba podle něj vykopnout

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Milos Zeman
Zdroj: RENATA MATEJKOVA / CNC / Profimedia

Miloš Zeman sice skončil před časem ve funkci prezidenta, práci se ale věnuje nadále ze své nové kanceláře a rozhodně se nevzdal možnosti dělat rozhovory. V posledním interview pro XTV například uvedl, že Putin byl dávno objektivně poražen. Exprezident se ale věnoval také současné české vládě, kterou v mnoha ohledech zkritizoval.

„Putinovi se podařilo vrátit Rusku jeho důstojnost, vrátit mu víru v to, že má silného vůdce. Došlo také k určitému zlepšení ekonomických parametrů,“ říká Zeman v rozhovoru.

Doplnil, že on sám chtěl s Ruskem spolupracovat, abychom my jako Česká republika mohli mít levný plyn i ropu.

„To všechno byla svého času pravda, ale Ukrajina to potom přemazala,“ vysvětlil. V současné době tak souhlasí s tím, že je dobře, že se Česko od Ruska plně odpoutalo.

Putin byl poražen

Válka je podle Zemana pro Rusko neúspěšná. Svět se proti Rusku spojil a Putin byl objektivně poražen. „Putin byl poražen tím, že nedokázal při prvním náporu obsadit celou Ukrajinu,“ myslí si bývalá hlava státu.

„V současné době je možné, že dojde k míru, že dojde k příměří, důležité je ale podtrhnout právě slovo možná,“ doplnil. Jeho názory ale mnoha lidem nesedly, jak lze vyčíst z komentářů uvedených pod videem.

„Pan Zeman bohužel neříká pravdu, ale jen svá přání. Putin prozatím poražen opravdu nebyl,“ napsal například v komentářích na YouTube uživatel SPEAKERczech.

Postavil se proti vládě

Kromě svých názorů na Putina bývalý prezident také promluvil v rozhovoru o české vládě. „Je špatná vláda, kde se současně lidé zadlužují a chudnou. A budu jenom opakovat citát Ronalda Reagana. Pokud vláda snižuje vaši životní úroveň, vykopněte takovou vládu,“ uvedl.

Nad tímto jeho prohlášením se pozastavil na facebooku i lídr SPD Tomio Okamura. Ten s ním souhlasí, nicméně nechápe, proč najednou Zeman otočil, když ještě před časem vládu chválil.

„Škoda, že s vykopnutím neschopné vlády tedy neudělal nic on, když byl prezidentem,“ píše v komentářích paní Alena. „Ano. Vládu je třeba vykopnout. Jenom nevím, proč to neudělal, když byl prezidentem,“ sdílí její názor i uživatelka Marie.

„Zeman mě zklamal, podporoval Fialu a otočil o 180 stupňů. Už mu nevěřím,“ podotýká i pan Petr.

Zdroj: XTV, Facebook, YouTube, Přehledně24

Autor: Shani MaiováSouvisející články