Řekneme vám, co je podle Babiše největší blbost, jakou za poslední dobu slyšel

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Profimedia

Andrej Babiš se na sociální síti Facebook pořádně rozvášnil. Vyjádřil se k tématu, které společností rezonuje už dlouhou dobu. Pandemie pak jen přilila olej do ohně. Své argumenty prezentoval nejen na svém profilu, ale také ve sloupku pro MF Dnes.

„Větší blbost jsem dlouho neslyšel. Prý vláda během pandemie likviduje živnostníky. Tak jsem napsal do MF Dnes tenhle komentář a vy ho tady máte v plné délce,“ uvedl svůj dlouhý facebookový post.

Likvidace živnostníků? Pomáháme jim a usnadňujeme život, chlubí se Babiš

Premiér označil likvidování úředníků během pandemie za nesmysl, který používají „demokratické strany“. Aby vyvrátil, že se podnikatelé neměli během pandemie dobře, vytáhl čísla. Sice se říká, že nelžou, ale v kontextu současné situace to nebude tak černobílé.

„Počet OSVČ se v roce 2020 zvýšil, přestože pro mnohé živnostníky platilo několik měsíců přísné omezení činnosti a kvůli pandemii klesla i poptávka po jejich zboží či službách. Podle dat České správy sociálního zabezpečení u nás meziročně loni přibylo 20 tisíc živnostníků! A navíc vzrostl počet OSVČ jak hlavních, tak i vedlejších,“ vykopl svůj status.

„Vůbec se tak nenaplnily negativní prognózy, že opětovná platba záloh na sociální a zdravotní pojištění, další vlna koronaviru a následné protipandemické restrikce počet živnostníků sníží,“ napsal a dodal, že ke konci roku 2020 u nás působilo o 13 tisíc víc OSVČ hlavních než před rokem, a OSVČ vedlejších o 6,5 tisíce víc než předloni.

Jako důvod nárůstu počtu podnikajících osob uvedl to, že jeho vláda jim skutečně pomáhá a usnadňuje život. Celý post, v němž Babiš píše, v čem všem živnostníkům pomohl a byl lepší než předchozí vlády, je k přečtení na jeho facebookovém profilu.

Zmiňuje například zavedení paušální daně, zrušení nenáviděného papírování nebo podporu v hodnotě 88 miliard korun během pandemie.

Podnikatelé reagují. Zatím jen slovně

Jenže ne všechny své sledující přesvědčil. „To jsem zvědav, který živnostník se ti pod to podepíše. Já určitě ne,“ píše jeden z nich.

„30 000 mrtvých, zkrachovalé podniky, nesmyslná a nezákonná opatření, naštvaní lidé, děti rok bez pořádné školní docházky, obří deficit… to jsou všechno výsledky této vlády. To je prostě fakt a ani tisíc komentářů v holdingovém tisku to nezmění,“ přidává se další.

Jenže Babiš se už nepochlubil, že Nejvyšší správní soud označil několik nařízení ministerstva zdravotnictví jako nezákonné.

V podstatě tak postupovalo proti podnikatelům, kteří provozují fitness centra, kadeřnictví, kosmetické salony, restaurace, kavárny či mají obchod.

Jak jsme vás již informovali, pokud se tito lidí zbouří, státní kasa může pěkně zaplakat.

Zdroj: Facebook Andreje Babiše

Autor: Marek SlaninaSouvisející články