Rodina Roma z Teplic, který zemřel po zákroku policistů, zveřejnila parte. Víme, co na něm stojí

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
romove protest
Zdroj: Profimedia

Někdy se mu přezdívá „Floyd z Teplic.“ Řeč je o Stanislavovi Tomášovi, Romovi, který zemřel nedávno po zákroku policistů na svou osobu. Dle pitvy a oficiální zprávy ale za jeho smrt nemůže samotný zásah, ale droga, kterou předtím požil. Jeho rodina nyní odtajnila datum pohřbu a zveřejnila i parte. Co na něm stojí?

Rodina muže, který zemřel 19. června, už zveřejnila parte. Z něj lze vyčíst, že pohřeb se bude konat v sobotu 24. července 2021 od 10:00 v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích.

Jeho sestra uvedla, že rozloučení bude otevřené veřejnosti a součástí pohřbu bude katolická bohoslužba.

A co dalšího lze z parte vyčíst? V pravém horním rohu je citát Ježíše Krista: „On to uslyšel a řekl: ‚Lékaře nepotřebují zdraví, ale nemocní. Jděte a učte se, co to je: Milosrdenství chci a ne oběť. Nepřišel jsem pozvat spravedlivé, ale hříšníky.‘“

V patičce se nachází slogan „Spravedlnost pro Stanislava“.

Dle serveru Romea na pohřeb přispěli drobní dárci, zahraniční neziskové organizace i jednotlivci ze zahraničí.

Policisté proti Stanislavovi T. zakročili 19. června. „Jmenovaný reagoval zvýšením agresivity a napadal policistu. Policista se několikrát pokusil tento chvat ukončit, ale jmenovaný reagoval silným odporem,“ řekl náměstek krajského policejního ředitele Ústeckého kraje Zbyněk Dvořák, o čemž informovala CNN Prima NEWS.

„Hrozilo zranění zadrženého i policisty. Je jednoznačně vyloučena příčinná souvislost mezi zákrokem policistů a úmrtí osoby. Byl to pro nás dobře známý recidivista a uživatel drog,“ dodal Dvořák.

Pár dní po Stanislavově smrti se uskutečnila akce k uctění památky zemřelého. Původně se mělo jednat o smuteční akci, doprovázela ji však řada protestů. Stovky lidí protestovaly proti jednání bezpečnostních složek.

Zdroj: FB Romea, CNN Prima NEWS

Autor: Marek SlaninaSouvisející články