Rodina zemřelého Františka Nedvěda dojala fanoušky. Jeho parte rozpláče i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
frantisek nedved
Zdroj: Martin Hykl CZECH NEWS CENTER / CNC / Profimedia

Náhlé úmrtí country zpěváka Františka Nedvěda oblétlo celou Českou republiku během několika minut. O život ho připravila rakovina, která se mu vrátila krátce po první léčbě. Jeho rodina ale uveřejnila něco tak dojemného, že to fanoušky rozbrečelo. Píše o tom Blesk.cz.

I když všichni z řad fanoušků a rodiny věděli, že se zákeřná nemoc oblíbenému zpěvákovi Františku Nedvědovi vrátila, mnozí přesto opět doufali v dobrý konec. Bohužel, nic takového se nestalo a museli jsme se s ním rozloučit.

Rodina se rozhodla uveřejnit na sociálních sítích zpěvákovo parte. Z něj je zřejmé , že Nedvěd z tohoto světa odcházel smířený, byť ve věku nedožitých 74 let. Kdyby se mu vážnou chorobu podařilo překonat, jistě by tu byl s námi ještě mnohem déle, píše deník Blesk. Přitom minulý měsíc se svou manželkou Marií oslavil zlatou svatbu a těšil se, že opět bude mít vystoupení před fanoušky.

Měl duši opravdového country zpěváka

Vzhled parte zcela odpovídá tomu, jakou duši František a jeho bratr Jan mají. Jako správné country legendě ho vystavili v pořádném stylu. V jednom horním rohu je místo květin obrázek kytary, v druhém místo citátu úryvek jeho vlastní písně.

Text pochází z písně Souhvězdí jisker: „Až mi jednou vyrazí z nebeskýho depa černej vlak, a naloží mi na vagóny všechny hříchy starej náklaďák, snad mi věčnej průvodčí moc nepohrozí – normálně jsem žil, a všechny lidský zákony jsem jako každej skoro denně ctil,“ cituje parte i text písně web Blesk.cz.

A píseň jako by zpěvákovi z duše mluvila. Je vidět, že věděl, o čem zpívá. „Nikdy nebudu se za to všechno stydět, nikdy nebudu si otázky klást, jestli nebylo by něco trochu lepší, kdybych znovu mohl vrátit čas. Mám duši opálenou ze souhvězdí jisker, a budu vonět kouřem, budu mít nůž, těm, co učili mě číst v tuláckejch listech, budu do smrti děkovat už.“

Bratři spolu dlouhá léta nemluvili

František podle všech z jeho okolí byl ten typ člověka, který trávil nejraději čas venku v lese se svými kamarády. Se svým bratrem Janem už v mládí vytvořil skupinu Toronto, tu po několika letech přejmenovali na Brontosauři. Nakonec šel ale každý v sólové cestě.

„Až mi jednou vyrazí z nebeskýho depa černej vlak, vezmu svoji ‚kápézetku‘, co když někde zastavíme pak, pak ještě omluvím se bráchovi, já to nikdy vážně nemyslel, a budu čekat, jak vypadá ten, co se mnou celý život, se mnou šel.“ Tento text podle Blesku předpověděl neshody mezi bratry.

Podle informací médií se bratři nepohodli před několika lety na jednom z koncertů na Strahově. Dlouhé roky se pak spolu nebavili a podle některých zdrojů se mělo jednat o spory ohledně peněz. Zda tomu tak ale skutečně bylo, ví jen oni dva. Na zlaté svatbě Františka se oba muži usmířili.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články